…i żyli długo i szczęśliwie? [PIERNIKALIA 2024 – cz.2]

Sobota, czyli ostatni dzień tegorocznych Piernikaliów, obfitowała w wiele różnorodnych wydarzeń. Studenci odpoczęli po piątkowej zabawie, wzięli udział w dyscyplinach fizycznych i zręcznościowych. Na scenie zlokalizowanej pod Domem Studenckim nr 9 jako Radio Sfera przygotowaliśmy spotkania i koncerty.

Coroczna tradycja wskazuje, że sobotę należy rozpocząć od posiłku. Śniadanie na trawie było okazją, by w towarzystwie muzyki uzupełnić wartości odżywcze. Dodatkowy powód, by pozytywnie rozpocząć dzień dała Rusanka, w towarzystwie której studenci mogli się pogimnastykować.

Zobacz też: Witajcie w naszej bajce! [PIERNIKALIA 2024]

Studenci mieli okazję, by spędzić czas w bardzo pozytywnej i motywującej atmosferze.

Tematyka bajek podejmowana była na różne sposoby. W ramach wydarzenia Alicja w Krainie Czarów studenci budowali domki z kart.

Nie zabrakło także pokazu celności i skupienia. Chętnych by stać się nowym Robin Hoodem nie brakowało.

Boisko „Wembley” po piątkowym Meczu w błocie przeistoczyło się w klasyczne Przeciągnie liny. Porozmawialiśmy zarówno ze zwycięzcami, jak i zdobywcami srebrnego medalu w tej dyscyplinie.

Jedna ze znanych bajek opowiada historię kulinarną. Ten motyw także nie został pominięty…

Podczas Piernikaliów pojawili się także rycerze! Nie wiemy jednak, czy zasiadali oni przy okrągłym stole.

W ramach Wyzwania Herkulesa, nie mierzono jedynie siły fizycznej.

Tor przeszkód z zamkniętymi oczami? No, może tylko w połowie, ale dla niektórych Ślepych mysz musiało to być trudne zadanie.

Konkurencja dotycząca zaplatania warkocza podczas Bajkowych Piernikaliów mogła nazywać się w tylko jeden sposób.

W ramach Strefy z Kulturą, na plenerowej scenie między domami studenckimi, pojawili się dwaj goście z zupełnie różnych dziedzin. Pierwszym z nich był toruński astronom i publicysta Jerzy Rafalski, który opowiedział słuchaczom o złożoności wszechświata. O godzinie 14:00 pojawił się Jarosław Boberek. Aktor mówił między innymi o swoich początkach pracy w dubbingu, roli Króla Juliana w filmie Madagaskar czy o wspólnym wykonaniu piosenki Wyginam Śmiało Ciało wraz z Sanah. Nie zabrakło także pytań od publiczności.

Jerzy Rafalski [Fot.: Szymon Pieniążek]

Następnie ze sceny zniknął stół, a w jego miejsce pojawiły się perkusja i wzmacniacze. Zwiastowało to nadejście pory koncertów. Jako pierwsi, prezentując różne odcienie rocka, swój debiutancki koncert zagrało trio Inner Sun Empire.

Inner Sun Empire [Fot.: Małgorzata Chabowska]

Następnie Toruńska Orkiestra Improwizowana, przy użyciu przedmiotów codziennego użytku, wykonała psychodeliczny i zaskakujący dla niejednej zgromadzonej pod sceną osoby set.

Toruńska Orkiestra Improwizowana [Fot.: Małgorzata Chabowska]

Choć Bajkowe Piernikalia 2024 są już za nami, to nie wszystkie materiały, jakie przygotowaliśmy w ich ramach. Obserwujcie nasze social media i stronę internetową!

Materiał współtworzyli Marcelina Matuszak, Anna Błażewicz, Paweł Behrendt, Zuzanna Cichońska, Anna Rona, Kacper Chojnowski, Piotr Grzelak, Herbert Ochimowski.

[Fot.: Dominika Czaja]