Witajcie w naszej bajce! [PIERNIKALIA 2024]

Tegoroczna odsłona Piernikaliów zachęca studentki i studentów do przeniesienia się w świat fantazji, bajek i nieskrępowanej zabawy. Łowienie jabłek z Królewną Śnieżką, wyścigi dywanowe z Alladynem oraz Mecz w Błocie to tylko niektóre z wydarzeń, które opanowały dzisiaj kampusy na Bielanach i w centrum.

Chociaż pogoda w trakcie Piernikaliów płata figle (zresztą jak co roku), to nie zniechęciło to uczestników zabaw plenerowych. W szranki stanęli różni śmiałkowie chcący zmierzyć się w różnych, głównie zręcznościowych wyzwaniach. Nie zabrakło festynowych klasyków, takich jak np. bieg w worku.

Dla amatorów mocniejszych wrażeń Samorząd Studencki UMK przygotował w tym roku konkurencje „z dreszczykiem”: „latanie” (wózko)dywanem Alladyna, oraz… picie trucizny!

Obok DS9 można było także zostawić na kartce swoje kilka życzeń do spełnienia dla dżina. O czym marzą w tym roku studenci UMK?

Przeczytaj więcej o poprzednich edycjach Piernikaliów

Płynne złoto

Bez piwa nie ma juwenaliów, a estyma, jaką darzą je studenci jest już niemal legendarna. Nie dziwi więc też, że w wielu zabawach plenerowych nagrodą za zwycięstwo było właśnie ono. Niektóre konkurencje poszły krok dalej i złoty trunek potraktowały jako główny rekwizyt w całej zabawie.

Pierwszy dzień studenckich gier i zabaw plenerowych zamknął tradycyjny pochód juwenaliowy. Uczestnicy jak co roku przeszli ulicami Torunia, od pomnika Kopernika na Rynku Staromiejskim po Aulę UMK. Jak studenci potraktowali „bajkowość” Piernikaliów i czy widoczne to było w ich strojach?

Harmonogram dalszych wydarzeń plenerowych tegorocznych Piernikaliów znajdziecie na ich stronie internetowej. Szczegółowe opisy poszczególnych atrakcji znajdziecie na Facebooku.

Materiały Anny Błażewicz, Zuzy Cichońskiej, Herberta Ochimowskiego, Agaty Sawickiej i Marii Willam.

[Fot. Andrzej Romański]