Dom Zły / Last Penance: „Najgorsze co można zrobić jako zespół to próbować zgadnąć, co ludzie myślą” [WYWIAD]

Pewne zespoły potrzebują impulsu, jednorazowego strzału, by wybić się ze swoją popularnością. Popularność trasy Ku Pogrzebaniu Serc Tour pokazuje, że Dom Zły ten punkt ma już za sobą. Przed toruńskim koncertowym przystankiem porozmawiałem z gitarzystą grupy Łukaszem Wrótniakiem oraz Konstatnym Skarżyńskim – basistą Last Penance, który podczas trasy występuje w ramach zastępstwa.

Debiutowali EP-ką w 2017 roku, która umożliwiła im uczestnictwo w trasie z Blaze of Perdition In Twilight’s Embrace. Dwa lata później wydali album Rytuał, który okazał się kolejną porcją mieszanki black, sludge i post metalu. Miejsce pierwszego wokalisty zajęła następnie Ania Truszkowska, a nagrana z nią EP-ka Śnisz bory tak gęste była promowana na koncertach. Dom Zły w trasę zabrał wtedy ze sobą zespół Last Penance.

[Fot.: Małgorzata Chabowska]

Łukasz i Konstanty opowiedzieli między innymi o tym, jak doszło do zastępstwa na stanowisku basisty na czas trasy, jak z własnych perspektyw odbierają najnowszą płytę Domu Złego Ku pogrzebaniu serc, a także o tym, jak postrzegają zjawisko female fronted na scenie muzyki metalowej.

[Fot.: Małgorzata Chabowska]