Mentor, The Stubs, Piołun i Hydra – 10 lat Piranha Music

Inicjatywa muzyczna Piranha Music, organizująca od lat koncerty na toruńskiej scenie klubu NRD, świętuje swoje 10-te urodziny. Z tej okazji w pierwszą sobotę grudnia (2.12.) z lokalu wybrzmią dźwięki rock’n’rolla, metalu oraz okultystyczne zaśpiewy.

Piranha Music to utworzona w 2013 roku toruńska agencja koncertowa, a także od 2019 roku wytwórnia płytowa. Realizowali oni koncerty dla wielu twórców muzyki z pogranicza rock/metal jak Sworn Enemy, Jinjer, czy Downfall of Gaia, a zespoły z ich wytwórni uczestniczyły w festiwalach Summer Dying Loud oraz Mystic Festival. Więcej na temat działalności Piranha Music powiedział Patryk w wywiadzie: MAŁE KLUBY – WIELKI CIĘŻAR.

Z okazji pełnych dziesięciu lat istnienia na rynku, Piranha Music zaprosiła cztery projekty, prezentujące różnorodne style muzyczne – od ostrego black metalu, po rozbujany rock’n’roll.

MENTOR

[Fot.: Wiktor Franko]

Diabelski Mentor z Sosnowca powstał w 2011 roku, a swoje okultystyczne rytuały odprawia w gatunku metal/hardcore punk/rock’n’roll. Kreacja zespołu to połączenie atmosfery klasyki horroru i satanistycznego obłędu. Wokalistą zespołu jest znany z m.in. zespołu Las TrumienWojciech Kałuża, który w Mentorze występuje pod pseudonimem King of Nothing. Projekt dotychczas wydał 3 płyty, w tym najnowszy Wolves, Wraiths and Witches (2021, Pagan Records), który po raz pierwszy wybrzmi na toruńskiej scenie w dniu koncertu.