Pozytywne zmęczenie – Stormeet Championship Poland 2023

7 października na Arenie Toruń odbyły się pierwsze mistrzostwa polski Stormeet, czyli zawodów fitnessowych opartych na połączeniu biegania z treningiem funkcjonalnym. Zawody odwiedziło ponad 300 zawodników z całej Polski.

Czym jest Stormeet?

Stormeet to zawody testujące uczestników w formule tzw. „Fitness Racing”. Polega ona na przeplataniu ćwiczeń znanych z treningu funkcjonalnego z bieganiem. Uczestnicy mierzą się z wyzwaniami takimi jak: przepychanie obciążonych sań, pokonanie kilometra na ergometrze wioślarskim i kolejnego na tzw. „Ski-Erg’u”, spacer farmera z dwoma obciążnikami kettlebell, przemierzenie dystansu 500 metrów wykonując znane z Crossfitu „burpee” (padnij powstań) i skok w przód, a także spacer wykroczny z ciężką piłką oraz rzuty piłką lekarską do celu, czyli popularny „wall ball”. Ponadto wszystkie ćwiczenia są przeplatane 1 kilometrem biegania.

Po lewej – Grzegorz Jasiński – współwłaściciel marki Stormeet, organizator | Po prawej – Wojciech Szelągowski – kierownik drużyny sędziowskiej
Fot.: materiały organizatora

W zawodach startowały zarówno drużyny, jak i pojedynczy sportowcy. Co więcej, na arenie wystąpili również zawodnicy tzw. kategorii „Elite”, którzy pokonali wyzwanie w kamizelkach obciążeniowych. Sportowcy z kategorii „Elite” to doświadczeni zawodnicy z bogatym doświadczeniem sportowym, którzy często wywodzą się z dyscyplin takich jak Crossfit czy biegi przeszkodowe OCR.

Zawodnicy kategorii Elite na ergometrze wioślarskim. Fot.: materiały organizatora

Tegoroczna edycja

Pierwsze mistrzostwa Polski Stormeet stały na wysokim poziomie pod względem organizacyjnym. Na terenie Areny Toruń wyznaczono oddzielne strefy, gdzie zawodnicy mogli rozgrzewać się przed swoim startem, a także miejsce, w którym mogli oni odpocząć po zakończeniu zmagań. Warto wspomnieć, że większość osób zajmujących się obsługą tego wydarzenia to pasjonaci i wolontariusze.

Zawodnik wykonujący spacer wykroczny z obciążoną piłką fot.: materiały organizatora

Zadowolenie w stosunku do samych zawodów i ich organizacji wyrażali sami uczestnicy, którzy przyjechali do Torunia z różnych zakątków Polski, a także lokalni sportowcy:

Zawodniczka na „Spacerze Farmera” fot.: materiały organizatora

Ambasadorzy

Na imprezie można było spotkać również ambasadorów związanych z marką Stormeet. Występowali oni tam zarówno w formie zawodników oraz osób promujących samą imprezę jak i aktywność fizyczną. Jedną z ambasadorek jest pochodząca z Bydgoszczy, doświadczona zawodniczka CrossFit – Maria Kurzawa.

Maria Kurzawa – ambasadorka Stormeet. Fot.: materiały organizatora

1. Kondraciuk Team
  2. Decepticon Team
  3. Łamagi

Swoimi wrażeniami po starcie podzielili się zawodnicy z duetu Kondraciuk Team, zwycięzcy kategorii drużyn męskich:

Kondraciuk Team na podium. Fot.: materiały organizatora

Pierwszą edycję Mistrzostw Polski Stormeet można nazwać sukcesem, dlatego należy spodziewać się kontynuacji tej inicjatywy.

O innych, cyklicznie odbywających się imprezach fitnessowych w regionie przeczytaj tutaj.

[Fot.: materiały organizatora]