Oficjalne otwarcie nowej części kompleksu UCS [RELACJA]

Po blisko 1000 dni inwestycyjnych ukończono drugi etap kompleksu Uniwersyteckiego Centrum Sportowego w Toruniu. We wtorek 23 listopada oficjalnego otwarcia nowej części Centrum dokonali Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski oraz prof. Andrzej Sokala – Rektor UMK.

Nowoczesny kompleks sportowy stanowi uzupełnienie istniejących już uniwersyteckich obiektów przy ulicach Gagarina i św. Józefa. W jego skład wchodzi wielofunkcyjna hala sportowa, korty tenisowe, boiska (w tym do piłki nożnej) oraz fitparki. Wyposażenie hali – oprócz pomieszczeń administracyjnych – obejmuje również gabinety do krioterapii, sale do gimnastyki zdrowotnej czy też strefę saun. Całość zajmuje obszar ok. 36 tys. m².

Inwestycja doszła do skutku pomimo trudności spowodowanych głównie pandemią koronawirusa. O przebiegu prac, jak i o planach na dalszą rozbudowę kompleksu mówią Tomasz Górzyński (zastępca dyrektora UCS) oraz dyrektor Centrum – prof. Piotr Błajet.

Na terenie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika od kilku lat prowadzony jest program kariery dwutorowej dla studentów-sportowców. Nowoczesna infrastruktura Centrum to szczególna szansa na rozwój właśnie dla sportowo uzdolnionej młodzieży, o czym wspomina Rektor UMK – prof. Andrzej Sokala.

Prezydent Michał Zaleski podkreślił sukcesy sportowe osiągane przez członków społeczności uniwersyteckiej, czego przykładem jest tegoroczny srebrny medal olimpijski wywalczony przez wioślarkę Katarzynę Zillmann (studentkę politologii). Po uroczystym przecięciu wstęgi w nowo wybudowanej hali UCS Prezydent Torunia wypowiedział się także m.in. na temat wsparcia inwestycji przez miasto.

Z infrastruktury Uniwersyteckiego Centrum Sportowego korzystają obecnie przede wszystkim sekcje AZS-u UMK Toruń. Cotygodniowe relacje z meczów Akademików w siatkówce kobiet i mężczyzn, koszykówce oraz futsalu możecie śledzić na stronach Radia SferaUCS.

[fot. Andrzej Romański]