Zwycięstwa u siebie, porażki na wyjeździe – kolejny tydzień zmagań sportowców AZS UMK [RELACJA]

Sportowy weekend dla zawodników AZS-u UMK rozciągnął się tym razem na dni w środku tygodnia. Już w środę swoje spotkanie rozegrali koszykarze, w piątek – futsaliści, a sobota była natomiast przewidziana dla siatkówki. Patrząc na rezultaty wszystkich meczów łatwo zauważyć pewną prawidłowość – zwycięskie okazały się tylko starcia rozgrywane na własnych parkietach.

Koszykarze AZS UMK Transbruk Toruń w ramach 10. kolejki grupy A 2. ligi PZKosz podejmowali we własnej hali zamykający tabelę zespół Miasto Zakochanych Chełmno. Spotkanie to było doskonałą szansą dla miejscowych na przerwanie serii trzech porażek z rzędu. Przed meczem kilka słów o ekipie przyjezdnych powiedział Jakub Jagodziński – student prawa grający u torunian na pozycji rzucającego obrońcy.

Tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego uroczyście pożegnano trzy legendy AZS-u: Zbigniewa Malinowskiego, Radosława Plebanka oraz Tomasza Lipińskiego. Każdy z nich podzielił się swoimi odczuciami z wielu lat spędzonych w drużynie z „Grodu Kopernika”.

Rywalizację od początku zdominowali gospodarze, pewnie wygrywając każdą z kwart. Ostateczny wynik (108:63) jest najwyższą wygraną torunian w tym sezonie. Pomeczowych wywiadów udzielili zawodnicy AZS-u – Wojciech BernasiakKrystian Maćkiewicz (student Wydziału Teologii) oraz ich szkoleniowiec – Kamil Michalski.

Dwa dni później (19 listopada) futsaliści AZS-u mierzyli się za to na wyjeździe z ekipą KKF Automobile Torino Konin w 3. kolejce grupy nr 1 2. Polskiej Ligi Futsalu. W spotkanie zdecydowanie lepiej weszli gospodarze, którzy po dziewięciu minutach prowadzili już 3:0. Graczom gości udało się co prawda odpowiedzieć bramkami Adama Marczuka (studenta prawa) oraz Patryka Prowanckiego (studenta administracji), lecz zespół z Konina kontrolował przebieg pojedynku, ostatecznie zwyciężając 5:2.

Siatkarze AZS-u spotkali się natomiast w sobotę na własnym parkiecie z drużyną SKS Kozaryn Gorzów Wielkopolski, z którą to bezpośrednio walczą o utrzymanie w 2. lidze PZPS (grupa nr 1). Kibice przybyli na mecz 8. kolejki rozgrywek spodziewali się emocjonującego starcia i z pewnością się nie zawiedli. Chwile słabości, momenty świetnej gry obu ekip, zacięte końcówki setów i waleczność graczy – mieliśmy tu praktycznie wszystko, co najlepszego może zaproponować siatkówka. W końcowym rezultacie zwycięsko z sytuacji wyszli zawodnicy AZS-u, pokonując gości 3:2.

Zagraliśmy dziś dobrze w bloku, co dało nam przewagę w większości setów – powiedział po spotkaniu środkowy gospodarzy – Wiktor Pleta (student wojskoznawstwa). – Graliśmy też bardzo dobrze zagrywką flotem, co sprawdzało się na tle zawodników z Gorzowa, którzy nie radzili sobie z tym rodzajem serwisu.

Swoje opinie zarówno o przebiegu rywalizacji, jak i o aktualnej sytuacji w drużynie Akademików przedstawili kolejno: drugi trener zespołu – Wojciech Górniak oraz atakujący – Marcel Liszewski (student politologii).

Również w sobotę swój mecz w ramach 8. kolejki 2. ligi PZPS kobiet (grupa nr 1) rozegrały siatkarki AZS-u. Ich rywalkami była ekipa MKS Sokół Mogilno, będąca aktualnym liderem rozgrywek. Pomimo walki i świetnych momentów gry torunianki uległy gospodyniom 0:3. Suchy wynik nie ukazuje jednak tego, jak blisko w setach były zawodniczki AZS-u, by okazać się lepsze od faworyzowanych przeciwniczek. Porażka z niepokonaną dotychczas drużyną z Mogilna nie przeszkodziła mimo to podopiecznym trenera Mariusza Soi w utrzymaniu wysokiego 5. miejsca w ligowej tabeli.

Szczegółowe relacje ze spotkań koszykówki, futsalu i siatkówki znajdują się na stronie Uniwersyteckiego Centrum Sportowego.

Materiał współtworzyli: Bartosz Matlęga, Jędrzej Jankowski, Kacper Chojnowski i Michał Bławat.

[fot. Andrzej Romański]