Studencki głos w sprawie emerytur

„Młodzi o systemie emerytalnym” – pod takim tytułem odbyła się debata oksfordzka na Wydziale Prawa i Administracji UMK. Przedstawiciele dwóch toruńskich uczelni rywalizowali ze sobą w ramach ogólnopolskiego cyklu debat.

Studentom do emerytury jeszcze daleko, jednakże jako odpowiedzialni obywatele martwią się o przyszłość rodzimego systemu już dziś. W debacie wzięli udział przedstawiciele kół naukowych oraz organizacji studenckich. Mówcy z Wydziału Prawa i Administracji zmierzyli się z drużyną z Wyższej Szkoły Bankowej, opisując stan aktualnego systemu emerytalnego. O idei takich dyskusji mówią organizatorzy wraz z osobami zaangażowanymi.

Debata zakończyła się remisem. Organizatorami wydarzenia był Instytut Badań Strukturalnych i Zakład Ubezpieczeń Społecznych we współpracy z Samorządem Wydziału Prawa i Administracji, Wyższą Szkołą BankowąWyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej. Więcej informacji o debacie tutaj.

Materiał Krystyny Makarewicz

Posted in UMK