Dom Zły, Serotonin Zero i Moriah Woods w Toruniu [ZAPOWIEDZ]

Wielkimi krokami zbliża się weekend, który może zainteresować fanów muzyki alternatywnej. Do Torunia zawitają Dom Zły, Serotonin Zero oraz Moriah Woods. Znajdziemy się w mrocznych lasach, by poczuć ducha ciężkiego brzmienia i poznać sekrety czające się w ciemnych zakamarkach.

Dom Zły

[Fot.: Janek Fronczak Photography]

Puławsko-warszawski Dom Zły to zespół, który powstał późną jesienią 2016 roku. Zadebiutował EP-ką Dom Zły, a za warstwę wokalną odpowiadał Krzysztof Dziak. W 2019 roku projekt przeszedł reformację i wokalistką została Ania Truszkowska, której mocny, grindcore’owy głos można usłyszeć na minialbumie Śnisz bory tak gęste z 2021 roku.

Dom Zły oscyluje wokół black/post black metalu, crustu, sludge oraz punka. Łączy niejednokrotnie brutalność, brud riffów, przytłaczającą ciężkość z melancholią i dekadenckim przesłaniem. Zespół po trzech latach powrócił z nowym albumem długogrającym Ku pogrzebaniu serc, który w przeciwieństwie do sienkiewiczowskiego „ku pokrzepieniu serc”, powali nas na kolana, aż w powietrzu rozpuścimy się.

Serotonin Zero

[Fot.: @bez.slow]

Serotonin Zero to warszawska grupa powstała w 2018 roku, która nie lubi szufladkowania. Zadebiutowali cztery lata temu albumem zatytułowanym nazwą zespołu. Jeśli już trzeba by było jakoś przypisać ich styl muzyczny, można by powiedzieć, że jest to blackened hardcore. Usłyszymy wiele kawałków z ubiegłorocznej płyty, która jest obecnie promowana. Będzie jeszcze ostrzej niż w czasach debiutanckiego albumu.