UMK otwarte dla przyszłych studentów

Dni otwarte Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu pod hasłem „Dzień na UMK – stąd trafisz wszędzie” są już za nami. Niebawem ważyć się będą losy młodych ludzi. Jaką drogę wybiorą? Na jakie pójdą studia? Jedno jest pewne – rozpoczyna się ekscytująca przygoda z nauką.

6 marca do Auli UMK zawitały tłumy przyszłych studentów. Wśród nich byli zainteresowani wyborem kierunku na naszym uniwersytecie. Byli także ci nie do końca pewni swojej przyszłości. Pojawiali się zarówno indywidualnie, jak i w grupach kierowanych przez nauczycieli i wychowawców. Frekwencja zdecydowanie dopisała.

Każdy wydział miał przydzielone stoisko. Istniała tam możliwość zaczerpnięcia informacji, a także odebrania gadżetów i wzięcia udziału w przeróżnych aktywnościach. Można było poćwiczyć w strefie sportowej, spróbować swoich sił w malarstwie sztalugowym czy zbadać swój refleks.

Młodzi ludzie mieli zagwarantowany dzień pełen emocji i inspiracji. Niektórzy mogli czuć się zagubieni, ale na pewno odnajdą swoje miejsce i nauczą się wielu fascynujących rzeczy.

Nasze radio też przygotowało stanowisko, a raczej plenerowe studio. Można było dowiedzieć się, jak wygląda praca radiowca i poczuć się jak na audycji.

Każdy z 16 wydziałów UMK będzie zapraszał przyszłych studentów i zainteresowanych na wydziałowe Drzwi Otwarte w poszczególne dni, o których mowa tutaj.

Warto również zainteresować się ofertą kół naukowych. Każde z nich pomaga zdobyć unikatowe umiejętności, które w przyszłości również mogą się przydać na rynku pracy. Można tam także znaleźć przyjaźnie na całe życie.

Jako część Uniwersytetu nie możemy się doczekać nauki i współpracy z nowymi, świeżymi umysłami, które wypełnią tak ważne miejsce na tej uczelni. Życzymy również pomyślności w życiowych wyborach!