Nocna debata wokół bomby atomowej – „Oppenheimer” w kinie „Niebieski Kocyk”

Przy „Niebieskim Kocyku” funkcjonuje Dyskusyjny Klub Filmowy. W ramach jego działalności, odbywają się pokazy specjalne, które poza samym filmem oferują spotkania z twórcami oraz prelekcje na temat obejrzanych filmów. Nie inaczej będzie w tym miesiącu, bowiem przy okazji projekcji filmów takich jak „Oppenheimer” i „Chłopiec i czapla”, widzowie będą mieli szansę wysłuchać zaproszonych gości, których zadaniem będzie poszerzyć kontekst danych produkcji.

Filmem otwierającym marzec będzie Oppenheimer w reżyserii Christophera Nolana. Pierwszy seans marca został zapowiedziany na wtorek 05.03. i rozpocznie się o godzinie 19:00. Widzowie wybrali ten tytuł w ramach głosowania na film, które zostało przeprowadzone na facebook’owym profilu kina. Seans specjalny filmu w Kinie Studenckim „Niebieski Kocyk” ramach „Tygodnia Oscarowego” to idealna okazja do nadrobienia jednego z najgłośniejszych filmów ostatnich lat przed samą galą Oscarów.

Kadr z filmu „Oppenheimer” w reż. Christophera Nolana

Projekt „Manhattan” na dużym ekranie

O czym opowiada film? To historia amerykańskiego naukowca J. Roberta Oppenheimera (Cillian Murphy) i jego roli w stworzeniu bomby atomowej. Fizyk w czasie II Wojny Światowej był dyrektorem programu rozwoju broni jądrowej „Manhattan”. Poza działalnością związaną z bronią atomową Oppenheimer miał ogromne osiągnięcia w innych dziedzinach fizyki, między innymi w badaniach czarnych dziur oraz promieniowania kosmicznego. Resztę życia po opracowaniu bomby atomowej poświęcił na działalność na rzecz ograniczania rozprzestrzeniania się broni jądrowej.