Nosferatu Night po raz drugi w Toruniu

Toruńskie progi już w sobotę (11.03.) będą trząść się od ostrych dźwięków metalu, a to za sprawą drugiej wizyty Nosferatu Night. W klubie Dwa Światy zagrają zespoły ekstremy – BRÜDNY SKÜRWIEL, GALLOWER, MORRATH oraz BUDDAH.

GALLOWER

Fot.: Dominik Stępniak

Projekt ze Śląska powstał w 2015 roku, a ich twórczość obraca się w kręgach muzyki black/thrash metal. Gallower jest to trio, które tworzą Bartosz Golonka (wokal, bas), Tymoteusz Ciach (perkusja) oraz Wiktor Łobarzewski (gitara).

Zespół zadebiutował demem Witch hunt is On (2015, wydanie własne). Następnie projekt skomponował jeszcze pięć nagrań, w tym płytę długogrającą Behold the Realm of Darkness (2020, wydanie własne), a także najnowszą EP-kę Eastern Witchcraft (2022, Dying Victims Productions). Gallower to witching metal, którego głównymi inspiracjami w twórczości są takie kapele jak Destruction, Kreator, Slayer, czy Venom.

MORRATH

Fot.: fanpage zespołu na Facebooku

Morrath został założony w 2021 roku w Lesznie, a ich działalność oscyluje w gatunku thrash/death metal. Do zespołu należą: Mieszko Jankowski (bas), Miłosz Maik (perkusja), Bartek „Maślak” Maśląkowski (gitara), Szymon Wyrwiński (gitara) oraz Mateusz „Ucho” Hertmanowski (wokal).

Debiutem zespołu była EP-ka Inhumanity Enthroned (2021, wydanie własne). Aktualnie zespół zapowiedział premierę ich najnowszej płyty długogrającej Centuries of Blindness na kwiecień tego roku, nakładem wytwórni Metal Is the Law Productions.

BRÜDNY SKÜRWIEL

Fot.: fanpage zespołu na Facebooku

Gliwicki zespół Brüdny Skürwiel powstał w 2013 roku i tworzy muzykę w ramach black/speed/thrash metalu. Kwartet formują Bartosz Wieczorek (bas), Olaf Chyła (gitara), Łukasz Łąkowski (wokal) oraz Michał Sabatowski (perkusja). Projekt w dyskografii ma trzy dema, w tym najmłodszy projekt Satanik Thrash! (2016, wydanie własne) oraz split z Nunslaughter (2015, Devil’s Nun Records).

BUDDAH

Fot.: fanpage zespołu na Facebooku

Zespół Buddah został utworzony w 2021 roku w Bydgoszczy, a ich aktywność związana jest z muzyką black/death/thrash metal. Projekt tworzą Julian „Jeleń” Schutta (wokal), Michał „Stefan” Stefański (perkusja), Bartosz „Wolnir” Pinkowski (bas) oraz Kajetan „Night Spell” Krzanowski (gitara). Buddah zadebiutował EP-ką The Curse of Ferrius (2022, wydanie własne) i na ten moment jest to ich jedyny opublikowany materiał.

Koncert odbędzie się w sobotę 11 marca o godzinie 19.00 w klubie Dwa Światy (ul. Ducha Świętego 10/12 w Toruniu). Bilety dostępne w dniu koncertu na bramce w cenie 40 złotych.

Więcej informacji znaleźć można na oficjalnej stronie wydarzenia.

[Fot.: materiały organizatora]