TeRAPeutyka dla najmłodszych i nie tylko!

W czwartek, 05.01.2023 r. odbył się koncert charytatywny w Szkole Podstawowej nr 1 w Toruniu. Uczniowie toruńskiej „jedynki” przy pomocy swoich nauczycieli zorganizowali zbiórkę na rzecz Schroniska dla bezdomnych zwierząt. Jako prezent, placówka postanowiła zorganizować koncert w auli szkolnej. Zespół „Terepeutyka” zagrał dla najmłodszych i dali piękną lekcję, że warto pomagać.

Uczniowie toruńskiej Szkoły Podstawowej nr 1 w Toruniu zorganizowali zbiórkę pod tytulem „Wrzuć groszaka dla zwierzaka”. Oprócz zbiórki pieniężnej do ręcznie wykonanej przez uczniów skarbonki zebrano również dary materialne. Karmy dla psów, koce czy miski. Te wszystkie przedmioty zostały już przekazane na poczet toruńskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

Nagrodą dla najmłodszych za szlachetną inicjatywę było zorganizowanie dla najmłodszych koncertu. Dla młodej publiki zdecydowali się wystąpić ekipa Terapeutyki. Chłopaki przyjechali z Katowic na zaproszenie Pana Jacka Koszelaka – koordynatora koncertu. Od wielu lat jeżdżą po całej Polsce, by uczestniczyć w podobnych wydarzeniach charytatywnych. Nasuwa się jednak pytanie: Dlaczego chłopaki nie gonią za sławą, tylko na maksa oddają się nawet oddolnym akcjom charytatywno-społecznym. Jak się okazało, odpowiedzi należy szukać w nazwie zespołu.

Chłopaki zapowiadają, że mają w planach wydanie pierwszej, studyjnej płyty – Mixtura. Jednocześnie nie zamierzają zrezygnować ze szlachetnych akcji. Nadal gorąco chcą szerzyć dobro poprzez pokazywanie miłości do muzyki. W ich przypadku, rapu. To się nazywa teRAPia!

Materiał zrealizował Bartosz Błażejewski