Syto w NRD na AMFAC x Janas [ZAPOWIEDŹ i WYWIAD]

W piątkowy wieczór 22 marca podczas imprezy z cyklu AMFAC swój trzeci raz na scenie będzie miał Janas. Na deskach klubu przy Browarnej 6 odbędzie się koncert premierowy albumu OKTAVA toruńskiego rapera.

W 2018 roku toruńscy słuchacze trapu usłyszeli o imprezach All My Friends Are Criminalz po raz pierwszy. Patryk Wróblewski, założyciel kolektywu, z czasem działania ze swoją marką sukcesywnie powiększa ekipę DJ-ów. Bywalca imprez AMFAC rozpoznać można przede wszystkim dzięki koszulce z charakterystyczną postacią w kominiarce, bowiem marka co jakiś czas wypuszcza swój merch. Na imprezach chłopaków pobawicie się do świeżych tracków z Polski, USA, UK, Francji, ale też do rapowych klasyków.

[materiały organizatorów, fot. opal.i.chabry.fotografia]

Janas to toruński raper i producent. W jego debiutanckim albumie usłyszycie zwroty o zmianach, wyrażaniu siebie i gorzkich miejskich emocjach, które płyną w młodym pokoleniu. Sam o płycie pisze tak:

Często kiedy robię bit przerzucę jakiś jego element o oktawę niżej czy wyżej, co może się wydawać małą zmianą, ale okazuje się, że ma potem wielkie znaczenie i patrzę na projekt zupełnie inaczej. Tak samo w życiu nawet najmniejsze zmiany są czasami potrzebne i wierzę, że nic, ani nikt nie zmienia się bez powodu. Dodatkowo każda zmiana w moim życiu kształtuje moje emocje i zmienia perspektywy na lepsze.

[materiały organizatorów, fot. Artur Ostrowski]

Odsłuch albumu:

Janas o kolaboracji AMFAC i klimacie piątkowego koncertu:

[plakat organizatorów, wykonała: Paulina Melnicka]

Wydarzenie odbędzie się 22 marca w klubie NRD. Bilet kosztuje 30 zł, 20 zł dla osób w merchu AMFAC. Więcej informacji o piątkowym wydarzeniu, gatunkach granych na imprezach i składzie kolektywu znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku oraz Instagramie Janasa.