Smoki im niestraszne – Studenckie Koło Larpowe UMK

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak powstaje kolczuga? Jeśli nie – powinniście, bo to szalenie ciekawe. W poniedziałek 19 marca na Wydziale Humanistycznym UMK odbyły się warsztaty płatnerskie. To były już piąte warsztaty tego typu prowadzone przez istniejące od trzech lat Studenckie Koło Larpowe. Wkroczcie z nami w bajeczny świat inspirowany średniowieczem i uzbrójcie się w kreatywny nastrój!

Kombinerki w ruch!

Na warsztatach była możliwość stworzenia własnej biżuterii z metalowych kółek o średnicy centymetra. Istnieje więcej wzorów na łańcuchy i łańcuszki, niż się wydaje. Ozdoby mogą wić się jak serpentyna, być szerokie jak paski do spodni lub przeplatać się w nietypowy sposób i tworzyć pewien wzór. Mogłoby się wydawać, że to za trudne. Zręczność się przydaje, ale zrobienie porządnego łańcucha w dwie godziny jest wykonalne. Przy tym jest również relaksujące.