Metalowa minitrasa – Angrrsth, Gorycz, Narbo Dacal w Toruniu

Listopadowy deszcz za oknami sprawia, że chciałoby się zamknąć w ciemnej piwnicy i nie wychodzić na światło dzienne. Dla fanów ciężkich brzmień ową piwnicą w tę niedzielę (6.11) może zostać klub NRD, który odwiedzą w ramach wspólnej minitrasy zespoły reprezentujące różnorodne oblicza undergroundowego metalu – Angrrsth, Gorycz oraz Narbo Dacal.

Narbo Dacal

Fot. izabeladoniec.com – FOTOGRAFIA

Pierwszym zespołem, który wdroży słuchaczy w trans jesiennej aury, będzie Narbo Dacal. Młody krakowski projekt w składzie – Bartłomiej KliśGrzegorz „Drut” Włodek (znani z punkowej Inkwizycji) oraz Eliza Ratusznik. Ich twórczość zapuściła pnącza między doom metalem, a metalem progresywnym, czerpiąc również z takich odłamów jak folk, sludge czy nawet black metal. Zespół wybił się debiutancką EPką Narbo Dacal (2022, Piranha Music). Więcej informacji o Narbo Dacal znajdziecie w wywiadzie przeprowadzonym przez Kacpra Chojnowskiego na festiwalu Summer Dying Loud.

Angrrsth

Fot: Łukasz Kozłowski

Zespół Angrrsth powstał w 2018 roku. Spełni oczekiwania entuzjastów soczystego, ekstremalnego black/death metalu. Toruński zespół zadebiutował EPką Znikąd (2018, wyd. własne), następnie trzy lata później wydanym longplayem Donikąd (2021, Godz ov War). Zespół wystąpił już na deskach NRD w grudniu zeszłego roku, ma na koncie również koncerty z greckim zespołem Rotting Christ. Angrrsth to ciężkie riffowe brzmienia, mocny, agresywny bas, ciekawe sekwencje melodyczne, a w tym wszystkim kunszt poetycki Bolesława Leśmiana.

Gorycz

Fot. @michal_pilat_fotografia

Olsztyński black metalowy projekt Gorycz powstał w 2016 roku, a w jego skład wchodzą muzycy znani z formacji Non Opus Dei, czy zespołu Aeon. Zadebiutowali albumem Piach (2018, Pagan Records). W listopadzie tego roku ukaże się również ich nowa płyta zatytułowana Kamienie (2022, Pagan Records). Gorycz to przede wszystkim nuta przygnębienia i nieładu, połączona z mocną, awangardową ekspresją muzyczną.

Koncert odbędzie się w niedzielę 6 listopada o godzinie 19.00 w klubie NRD (ul. Browarna 6 w Toruniu). Bilety dostępne na platformie GoOut w cenie 30zł, w dniu koncertu na bramce – 40 zł.

Czasówka:

19:00 – bramka
19:30 – 20:00 – Narbo Dacal
20:15 – 21:00 – Gorycz
21:15 – 22:15 – Angrrsth

Więcej informacji znaleźć można na oficjalnej stronie wydarzenia.

[fot. oficjalny plakat wydarzenia; Muzykografika]