Intensywny weekend w Dworze Artusa

Wystawa, spotkanie z niezwykłym człowiekiem i pokaz Sterowca, to wszystko czeka na mieszkańców Torunia już w ten weekend w Dworze Artusa. Co więcej, nie zabraknie również atrakcji dla kinomaniaków.

Na mapie Torunia Dwór Artusa można znaleźć bez problemu. Mieści się on w samym centrum starówki. Co z kolei oznacza, że wartko przyjrzeć się temu miejscu od zupełnie innej strony, jest to bowiem zabytek historyczny i architektoniczny. Już dzisiaj o godzinie 12:00 odbędzie się Weekendowe Zwiedzanie Dworu Artusa, podczas którego będzie można między innymi zajrzeć do reprezentacyjnych sal na co dzień niedostępnych dla gości. O tym czy na wydarzenie mogą wybrać się również studenci UMK mówi Monika Dejnecka z działu promocji.

Z kolei o godzinie 18:00 odbędzie się wydarzenie zatytułowane Bliskie spotkania z człowiekiem. Tym razem Toruń odwiedzi Marek Sekielski — dziennikarz, który otwarcie dzieli się swoimi życiowymi historiami.

Po zakończonej rozmowie będzie można nabyć najświeższą książkę Marka Sekielskiego, napisaną we współpracy z Adamem Nowakiem — Ogarnij się, czyli jak wychodziliśmy z szamba.

W ten weekend nie zabraknie również atrakcji dla miłośników sztuki. W niedzielę o godzinie 12:00 rozpocznie się finisaż wystawy INNER-OUT. Będzie to ostatnia okazja do zapoznania się z pracami Katarzyny Łyszkowskiej. Ponadto wydarzenie urozmaici WARSZTAT WOLNOŚCI.

Osoby, które nie będą mogły odwiedzić Dworu Artusa w weekend znajdą również ciekawe wydarzenia w ciągu tygodnia. Już 8 listopada o godzinie 16:30 odbędą się wspomniane wcześniej przez Monikę Dejnecką — Filmowe poniedziałki. Jaką historię będzie można poznać tym razem?

Na skutek niefortunnego zbiegu okoliczności dochodzi do ataku na młodą kobietę. Wobec bierności organów ścigania, kierowany dumą mąż pragnie własnoręcznie wymierzyć sprawiedliwość. Małżeństwo zostaje wystawione na poważną próbę.”

Więcej szczegółów na temat wydarzeń dostępnych jest na stronie Dworu Artusa.

Dźwięki: Bartek Woźniak i Herbert Ochimowski

Teskt: Maria Nowak