29. Edycja EnergaCAMERIMAGE w Toruniu

EnergaCAMERIMAGE to największy i najbardziej znany festiwal autorów sztuki filmowej. 29. edycja festiwalu odbędzie się w Centrum Kulturalno Kongresowym Jordanki w Toruniu.

Festiwal, po ubiegłorocznej edycji- która ze względu na pandemię odbyła się w pełni wirtualnie, powraca do Toruńskich Jordanek. Co roku w ramach udziału w festiwalu, do Torunia przyjeżdżają największe gwiazdy sztuki filmowej.

W ubiegłych latach mieliśmy podczas festiwalu okazje spotkać się z takimi gwiazdami, jak chociażby Quentin Tarantino, czy David Lynch. O gościach tegorocznej edycji festiwalu mówi Kazimierz Suwała, dyrektor Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage.

EnergaCAMERIMAGE to nie tylko wręczenie złotych żab i pokazy filmowe, ale także warsztaty i liczne seminaria, skierowane do twórców i studentów szkół filmowych z całego świata. Czego i przede wszystkim- od kogo będą się mogli w tym roku nauczyć?

Nie tylko twórcy i studenci filmówki odwiedzają toruński Camerimage. Do kogo jeszcze skierowany jest festiwal? Czy osoby, które z kinem nie mają styczności na co dzień znajdą coś dla siebie?

W zeszłym roku festiwal odbył się wirtualnie, ze względu na pandemie Covid-19. W tym roku wirus dalej nie ustępuję, a liczba zakażonych z każdym dniem rośnie. W jaki sposób organizatorzy EnergaCAMERIMAGE zadbają o bezpieczeństwo uczestników podczas festiwalu?

Festiwal potrwa przez tydzień, od 13 do 20 listopada. Pełen program oraz więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie organizatorów i na Facebooku.

[grafika: materiały promocyjne]