XII edycja akcji HELPERS’ GENERATION

Już po raz 12 ruszyła akcja HELPERS’ GENERATION, w której biorą udział studenci z całej Polski, by pomóc pacjentom chorującym na nowotwory krwi.  Wirtualnym akcjom towarzyszy  hasło #HelpersGonnaHelp. Potrwa ona do 18 kwietnia.

Głównymi założeniami studenckiego projektu HELPERS’ GENERATION są:

• promowanie wiedzy o idei dawstwa szpiku;
  • rejestracja nowych potencjalnych Dawców.

Dzięki poprzednim edycjom udało się zorganizować łącznie 1272 Dni Dawcy Szpiku, podczas których zarejestrowało się aż 131 961 potencjalnych Dawców z czego 960 osób zostało Dawcami faktycznymi. Determinacja 1993 studenckich liderów pozwoliła na sprawne przeprowadzenie projektu i rejestracji Dawców, ale także wyedukowanie, obalenie mitów i uświadomienie, jak niewiele potrzeba, by podarować komuś życie.

W tegoroczną edycję zaangażowało się już 58 uczelni z całego kraju. Dodatkowo zapisało się kolejnych 108 liderów uczelnianych. Pandemia nie zniechęciła organizatorów, kiedy chodzi o zdrowie Pacjentów walczących z nowotworami krwi, a nawet ich życie.

Dawcą może zostać każdy zdrowy człowiek w przedziale wiekowym od 18 do 55 roku życia oraz mieszkający na stałe w Polsce.

By zostać potencjalnym Dawcą, wystarczy, że wejdziemy na stronę: http://www.dkms.pl i zamówimy pakiet rejestracyjny do domu. Cały proces rejestracji trwa około 3-4 miesięcy.

Social media Fundacji DKMS Polska

Organizatorami toruńskiej akcji są: UMK w Toruniu oraz Fundacja DKMS

Więcej informacji pod e-mailem’i:  magda.przyslupska@dkms.pl lub renata.rafa@dkms.pl