Wizyta dyrektora TVP Sport na UMK

20 listopada na Wydziale Prawa i Administracji miało miejsce wyjątkowe seminarium – gościem Koła Naukowego Prawa Sportowego był Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport. Głównym tematem spotkania była kwestia praw do transmisji telewizyjnych.

Podczas 2,5-godzinnego seminarium studenci mieli okazję wysłuchać, jak od kulis wygląda procedura transmisji telewizyjnej na przykładzie wydarzeń sportowych. W trakcie swojego wystąpienia Marek Szkolnikowski omówił problematykę dotyczącą m.in. kosztów produkcji sygnału, nabycia praw do transmisji, jak i współpracy Telewizji Polskiej z innymi podmiotami. W panelowo-dyskusyjnej części spotkania uczestnicy mogli zadawać pytania skierowane bezpośrednio do gościa, odnoszące się także do wątków typowo sportowych. O przebiegu wydarzenia, jak i o swoich wrażeniach mówią moderatorzy panelu – Wojciech Kiełbasiński oraz Michał Krakowiak.

Seminarium było pierwszym z serii wykładów organizowanych w nadchodzącym roku akademickim przez Koło „Lex Sportiva”. O kolejnych spotkaniach Koło będzie informowało na swojej stronie na Facebooku.