Co studenci wiedzą o UMK?

Minęły już prawie dwa miesiące od inauguracji roku akademickiego. Nowi studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika powinni wdrożyć się w jego strukturę i zapoznać się z panującymi w nim zasadami.

Czy studenci są tak bystrzy, za jakich się uważają? Czy dysponują podstawową wiedzą o uniwersytecie, do którego uczęszczają? Nasz reporter Piotr Lewandowski w swej złośliwości postanowił to zweryfikować.

Studenci na różne sposoby starali się zakamuflować swoje braki – mniej lub bardziej skutecznie. Jak się okazuje, nawet nazwisko rektora może nie być dla nich oczywiste. Tylko nieliczni mogli poszczycić się faktyczną wiedzą. Nie miejmy im tego jednak za złe – z pewnością zamiast nazwiskom, swą uwagę poświęcają pilnej nauce.

Przypominamy, że rektorem naszego uniwersytetu jest Jego Magnificencja prof. Andrzej Tretyn. W pobliżu basenu uniwersyteckiego znajduje się popiersie prof. Ludwika Kolankowskiego, czyli pierwszego rektora UMK. A skoro wszyscy studenci wiedzą, gdzie znajduje się basen, to informujemy, że kąpać się w nim niestety nie można.

[Materiał przygotował Piotr Lewandowski]

Posted in UMK