Mistrzowskie pokazy chemiczne w „Od Nowie”

Studenci chemii z całej Polski odwiedzą Toruń w ramach Finału II edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Pokazów Chemicznych. Klub „Od Nowa” zamieni się na jeden dzień w laboratorium chemiczne, w którym o miano najlepszego pokazu zawalczą rywalizujące drużyny.

W internecie możemy znaleźć wiele filmów obrazujących ciekawe reakcje chemiczne, jednakże nie każdy z nas miał okazję zobaczyć je na własne oczy. Lekcja chemii z naszych marzeń – tego możemy spodziewać się w toruńskiej „Od Nowie”. O działalności Studenckiego Koła Naukowego Chemików UMK mówi Monika Bal, prezes koła.

Co jest głównym celem festiwalu?

Kolejność występów podczas finału:

1. SKN „Kalcyt” z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach
    2. Sekcja Studencka Oddziału Gdańskiego Polskiego Towarzystwa Chemicznego „Hybryda”
    3. Studenckie Koło Naukowe Chemików Uniwersytetu Warszawskiego „Fulleren”
    4. Koło Naukowe Studentów Chemii „Esprit” Politechniki Rzeszowskiej
    5. Koło Naukowe Chemików „Jeż” Uniwersytetu Wrocławskiego
    6. Naukowe Koło Chemików Uniwersytetu Gdańskiego
    7. Koło Naukowe Chemików „Aqua Regia” Uniwersytetu Śląskiego
    8. Naukowe Koło Chemików Uniwersytetu Jagiellońskiego

Finał odbędzie się w sobotę w godzinach 12-18. Więcej informacji dostępnych na Facebooku wydarzenia.

Materiał przygotował Michał Parafianowicz

[zdjęcie: oficjalny profil FB organizatora, Pierwszy Festiwal Pokazów Chemicznych]