Znamy laureatów 11. edycji Plebiscytu MediaTory!

Studenci dziennikarstwa z 22 polskich uczelni wybrali najlepszych, według nich, dziennikarzy minionego roku akademickiego. Wśród laureatów znaleźli się m.in. Grzegorz Kwolek, Ewa Żarska, Robert Mazurek oraz Przemysław Babiarz i Włodzimierz Szaranowicz. W kategorii AuTORytet studenci wyróżnili Ewę Ewart – reportażystkę i producentkę filmów dokumentalnych.

W Auditorium Maximum UJ już po raz jedenasty spotkali się dziennikarze oraz osoby związane z mediami z całej Polski. Studenci dziennikarstwa z 22 uczelni wyższych zadecydowali, kto zasłużył na statuetki w 11. edycji Plebiscytu MediaTory. W tym roku uprawnionych do głosowania było ponad 10 tysięcy osób. Głosowanie odbyło się poprzez ankiety tradycyjne oraz specjalnie przygotowaną platformę on-line.

Laureaci 11. edycji Plebiscytu MediaTory – Studenckie Nagrody Dziennikarskie:
AuTORytet: Ewa Ewart
NawigaTOR: Robert Mazurek, [Poranna Rozmowa, RMF FM]
TORpeda: Grzegorz Kwolek [RMF FM]
AkumulaTOR: Przemysław Babiarz, Włodzimierz Szaranowicz [TVP Sport]
DetonaTOR: Wojciech Bojanowski, „Śmierć w komisariacie” [Superwizjer, TVN]
ObserwaTOR: Maciej Czarnecki, „Dzieci Norwegii. O państwie (nad)opiekuńczym”
ProwokaTOR: Tomasz Piątek, „Macierewicz i jego tajemnice”
InicjaTOR: Krzysztof Stanowski, akcja #DobroWraca
ReformaTOR: Ewa Żarska, „Mała prosiła, żeby jej nie zabijać” [Polsat News]

Przedstawiciele nowego pokolenia polskiego dziennikarstwa nagrodzili dziennikarzy, którzy są dla nich wzorem do naśladowania. To głos młodych, wierzących w ideały studentów sprawia, że Plebiscyt MediaTory niezmiennie od jedenastu lat, jest ceniony w świecie mediów – mówi Wioletta Klytta, prezes Stowarzyszenia MediaTory.

Organizatorami 11. edycji Plebiscytu są: Stowarzyszenie MediaTory oraz Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ.