Czy Toruń idzie w dobrą stronę? – badania zadowolenia mieszkańców

Według rankingu WPROST najbardziej przyjaznym miastem w Polsce jest Gdańsk, zaś Toruń uplasował się 18. miejscu. Co zatem powinno zmienić się w grodzie Mikołaja Kopernika? – na to pytanie odpowiedzą już od środy mieszkańcy Torunia.

Ankieta społeczna przeprowadzona zostanie od 29 listopada do 5 grudnia na grupie tysiąca mieszkańców przez podmiot zewnętrzny, grupę BST. W badaniu zostaną poruszone tematy z różnych dziedzin – więcej na ten temat mówi  Anna Kulbicka-Tondel, Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Torunia.

Według raportu z 2012 r. 67,3% badanych wystawiło miastu notę pozytywną, a większość badanych uważała, że czynnikiem pozytywnie wyróżniającym Toruń jest zabytkowa Starówka. Jak będzie tym razem? Tegoroczne badania zostaną udostępnione na początku 2018 r.

Więcej na temat aktywności społecznej w Toruniu znajdziecie na stronie konsultacji.

Materiał: Wiktor Wojciechowski

[fot.] plings on Foter.com / CC BY