„Ideą festiwali jest to, aby muzyka łączyła” – Krzysztof Wachowiak o Transgresjach

W najbliższy czwartek rozpocznie się festiwal Transgresje, który powraca na mapę Torunia po dwóch latach, aby łamać gatunki, łączyć ludzi i przede wszystkim – serwować dobrej jakości sztukę. Na tym wydarzeniu nie zabraknie oczywiście reporterów Radia Sfera UMK, lecz zanim go zaczniemy, sprawdźcie, co opowiedziała nam o nim osoba odpowiedzialna za dobór artystów.

Krzysztof Wachowiak związany jest na co dzień z Fundacją Nie.Art oraz Klubem NRD. W tym roku, podobnie jak dwa lata temu, współpracuje z festiwalem Transgresje, czego wynikiem jest tegoroczny line-up. Dlaczego wybór padł na właśnie takich artystów i co kierowało nim przy zestawianiu totalnie różnych światów? O tym w rozmowie poniżej.

Transgresje powracają po dwóch latach. Dlaczego rok temu wydarzenie się nie odbyło?

Podążając pamięcią za poprzednią edycją – mamy zmiany w lokalizacji wydarzenia.

Skoro już mówimy o ulokowaniu koncertów, to co kierowało Krzysztofem przy rozdzielaniu artystów na sceny?

Zagraniczny line-up obfituje w głośne nazwiska. Mamy tutaj m.in. Islam chipsy, którzy rok temu zagrali dwa koncerty na OFF Festivalu czy też Úlfur Úlfur, którzy zagrali na tegorocznej edycji Spring Breaku. To festiwale, na których Krzysztof jest obecny – czy miało to wpływ na zaproszenie właśnie tych artystów do Torunia?

Jak wyglądały negocjacje w kwestii bookingu? Czy Krzysztof dostał pełną dowolność, co do programu muzycznego?

Na kogo więc możemy liczyć na Transgresjach? Mamy tutaj spory rozstrzał gatunkowy, a będący na bieżąco w toruńskimi koncertami mogą zauważyć zespół, który miał już parę razy wystąpić w Toruniu, ale ciągle coś stało na przeszkodzie.

Z którego z bookingów Krzysztof jest najbardziej zadowolony?

Czy booker ma swoich faworytów wśród artystów festiwalowych?

Jeśli wciąż zastanawiacie się czy warto przyjść na Transgresje, to mamy nadzieję, że to Was przekona.

Festiwal Transgresje rozpocznie się w najbliższy czwartek koncertem Úlfur Úlfur w klubie NRD, a zakończy w niedzielę spektaklem, podczas którego wystąpią PRO8L3M, Niechęć, NervyIslam chipsy. Karnety są dostępne na stronie Biletomatu oraz na barze w NRD.

Więcej informacji możecie znaleźć w naszej oficjalnej zapowiedzi.

[fot. Łukasz Piecyk/Tylko Toruń – dziękuję!]