Wilk z Wall Street a prawo Karne

„Od Pablo Escobara po Wilka z Wall Street”. Taką nazwę  nosi konferencja zorganizowana przez Koło Naukowe Prawa Karnego działające na terenie UMK.

Konferencja będzie dotyczyć problemów zwalczania przestępczości zorganizowanej. Karniści będą chcieli przybliżyć kwestię rozwoju przestępców i ich działania.

„W naszym przekonaniu przestępczość zorganizowana współcześnie odgrywa coraz większą rolę. To już nie jest stereotyp gangstera takiego typowego z Wołomina” – o tym, skąd wziął się pomysł mówi Wojciech Sosnowski, jeden ze współorganizatorów konferencji.

Konferencja odbędzie się 4 i 5 maja na Wydziale Prawa i Administracji. Dowiedzieć się będzie można między innymi tego, jak wygląda handel ludźmi i organami.

Materiał: Agata Rogalska

Zdjęcie: sfera.umk.pl