Toruńskie Spotkania Kultury Studenckiej 25 – 28 marca 2014

W dniach 25 – 28 marca rusza festiwal Toruńskie Spotkania Kultury Studenckiej TSKS 2014 w Studenckim Klubie Pracy Twórczej. Głównym organizatorem festiwalu jest Samorząd Studencki UMK.

Tegoroczna, VII edycja, to powrót do dawnych tradycji. W tym roku organizatorzy przygotowali wiele interesujących przeglądów, warsztatów i imprez.

Festiwal rozpoczyna się 25 marca Przeglądem Filmów Krótkometrażowych i Animacji studentów z całej Polski. Drugi dzień to pokaz fireshow w wykonaniu toruńskiego Teatru Tancerzy Ognia Arta Foc w basenie przed Biblioteką Główną UMK. Wieczorem, 27 marca odbędzie się najbardziej znany przegląd, cieszący się każdego roku dużym zainteresowaniem – Przegląd Kabaretów Studenckich KOPYTKO z gościnnym udziałem Kabaretu z Konopi. Festiwal zamyka wieczór koncertów, Przegląd Studenckich Zespołów Muzycznych.

Całość festiwalu uzupełniają warsztaty oraz wieczorne imprezy w klubach studenckich.

Bilety na Festiwal można nabyć w biurze Samorządu Studenckiego UMK na ul. Gagarina 21/26 (DS. 9) od poniedziałku do soboty w godzinach 10.00 – 18.00. Ilość biletów jest ograniczona. Szczegóły wydarzenia znajdziecie na stronie.

Przegląd Filmów Krótkometrażowych i Animacji
25 marca – 19.00 – Kino Niebieski Kocyk
Ponad godzina dobrej zabawy przy filmach i animacjach wykonanych przez studentów z całej Polski. Wesołe, pouczające, smutne, wstrząsające. Tych filmów i animacji nie da się zobaczyć w Internecie. Jedyna i niepowtarzalna okazja nadarzy się we wtorek 25 marca.
Bilety: 3 zł studencki/ 6 zł pozostali.

Pokaz Fireshow – Arta Foc
26 marca – 20.00 – Basen przed Biblioteką Główną UMK
Noc i ogień. Niesamowite widowisko świetlno-pirotechniczne. Zobaczmy wspólnie, jak człowiek może poskromić ten żywioł. Wieczorny pokaz fireshow to romantyczny spektakl, który przypadnie każdemu do gustu. Świetni „Tancerze Ognia”, nietypowa sceneria i dużo ognia!!!
Wstęp: wolny

Przegląd Kabaretów Studenckich „KOPYTKO”
27 marca – 19.00 – Kino Niebieski Kocyk
Śmiech to lekarstwo na wszystko, więc warto trochę się pośmiać! Kabarety studenckie zabiorą państwa w podróż do krainy śmiechu. A do łez rozbawiać będą: Kabaret Pod Napięciem, Kabaret Porażeni, Comedy Menshow, Kabaret Niepoprawnych Optymistów, Szymon Łątkowski oraz Stand-up Toruń. Jakby tego było mało, dołączy do nich gość wieczoru – Kabaret z Konopi, wielokrotny laureat KOPYTKA.
Bilety: 5 zł studencki/ 10 zł reszta świata.

Przegląd Studenckich Zespołów Muzycznych
28 marca – 20.00 – Klub Od Nowa
Czas na miłośników muzyki lubiących każdy jej rodzaj. W piątkowy wieczór zapraszamy do zabawy przy muzce zespołów studenckich. Pięć zespołów będzie rywalizować ze sobą, aby zyskać uznanie i zobaczyć, jak świetnie bawią się nasi goście. Na scenie wystąpią: GRANDA, Wpół do bluesa, SielSKA, Neutral Noise oraz Voice od Void. Zabawę do rana zapewni DJ OSKAR.
Bilety: 3 zł studencki/ 6 zł reszta świata.

WARSZTATY
26 i 27 marca  – Klub Od Nowa

Czas poznać aspekty życia studenckiego i różne dziedziny, w które możemy zaangażować się po godzinach spędzonych na uczelni. Wybór jest szeroki. Wstęp:wolny.

26 marca
16.00 – „Klatka po klatce – spotkanie z animatorami” – Grupa Smacznego z Gdańska.
18.00 – „W neterze” – kulisy życia studenckiego Radia Sfera

27 marca
15.00 – „Sztuka improwizacji” – warsztaty z grupą Stand-up Toruń
17.00 – „Kuglarstwo – Sztuki Nowego Cyrku” – warsztaty z Studenckim Kołem Żonglerskim.

AFTER PARTY
Każdy dzień, każdy większy przegląd kończymy zabawą w klubie, przy specjalnie dla nas przygotowanej rozrywce.

25.03 – Klub Studencki KADR 21.00 – Quiz filmowy
Czy mają państwo bogatą wiedzę w zakresie kinematografii? Tego wieczoru będą mogli ją państwo sprawdzić i wygrać główną nagrodę, niespodziankę.
26.03 – Toruńska Piwnica Artystyczna 21.30 – Talent Show –  Karaoke Live Show z zespołem CUKERKY
„Śpiewać każdy może, trochę lepiej, lub trochę gorzej, ale nie oto chodzi, jak co komu wychodzi”.
Jedyne w Toruniu Karaoke Live Show z prawdziwym zespołem. Obudźmy drzemiące w sobie talenty.
27.03 – Klub Cesky Sen/Ahoj 22.00 – Maraton Uśmiechu
Wieczór KOPYTKA kończy wesoła zabawa w klubie Cesky Sen i Ahoj. A może warto ujawnić swój komediowy talent? Gośćmi tego after party będą uczestnicy Przeglądu Studenckich Kabaretów KOPYTKO. A może ujrzysz jakiś nowy, premierowy skecz, albo pojedynek improwizacyjny!

Posted in UMK