21.03 – tematy reporterskie

UMK radio sfera

Dzień się dopiero rozpoczął, ale redakcja informacyjna w rozgłośni Radia Sfera już pracuje. Reporterzy ruszyli w teren, a wiadomości na bieżąco docierają do studia. Nad czym pracujemy dzisiaj?

Kurs na Indonezję

Nauka języka indonezyjskiego – dziś na wyciągniecie ręki. W Collegium Humanisticum UMK od godziny 11:30 rozpoczął się kurs prowadzony przez znawców języka i kultury Indonezji. Dowiemy się jaką popularnością w studenckim gronie cieszy się tego rodzaju przedsięwzięcie, nasz reporter . porozmawia także z gosciem honorowym – Ambasadorem Republiki Indonezji w Polsce.  Zapowiada się ciekawie.

Syntezowanie diamentów

Diamenty, najlepsi przyjaciele kobiety, już niedługo mogą stać się również sprzymierzeńcami UMK. Studenci Wydziału Chemii wraz z prof. Jerzym Łukaszewiczem prowadzą badania nad produkcją kamieni szlachetnych. O tym co skłoniło naukowców do podjęcia takiego wyzwania napiszemy już niedługo.

Profesor Józef Stawicki i medal GUS

Według znanego powiedzenia istnieje trzy wartości: prawda, półprawda i statystyki. Nas interesują jednak tylko te ostatnie. O praktyczności statystyki opowie Józef Stawicki, laureat medalu Głównego Urzędu Statystycznego.

Crimestory

Centrum Sztuki Współczesnej po raz kolejny zaprasza w swe progi. Tym razem na odwiedzających czeka wystawa Crimestory – sztuka o sztuce. Artyści w swoich pracach pragnęli ukazać, że sztuka jest żywiołem którego nigdy nie da się do końca oswoić. Osią wystawy jest wiec konflikt – między czym a czym? O tym opowie już Katarzyna Toczko z CSW.

Pierwszy dzień wiosny

Tak wyczekiwana wiosna w końcu zagościła w Toruniu. Ale czy na długo? O tym, czym właściwie jest wiosna, jak ją poznać i jak zatrzymać choć chwile dłużej opowiedzą naukowcy oraz zwykli mieszkańcy naszego miasta.

Więcej w serwisach o godzinie 16 i 18 oraz magazynie informacyjnym „Zdziś” o godzinie 20.