’Najważniejszy aspekt grania na żywo? Publiczność’- wywiad z Ernestem Staniaszkiem

W ostatni czwartek, na tydzień przed swoim koncertem w toruńskim Lizard Kingu, w redakcji Radia Sfera pojawił się finalista programu The Voice of Poland.

Ernest Staniaszek- charyzmatyczny frontman Amnezji, zespołu który jest istną fuzją blues rocka z hard rockiem doprawionymi grunge’owym wokalem. Debiutancki album składu ukaże się w pierwszej połowie tego roku. Na krążku znajdziemy wyłączenie polskojęzyczne, autorskie utwory, które sukcesywnie powstawały na przestrzeni lat działalności zespołu.

To były jego 2 minuty. Zawładnął sceną podczas przesłuchań w ciemno w programie The Voice of Poland. Wykonaniem kawałka ‘Have I told you latety’ sprawił, że w jego stronę odwróciły się wszystkie jurorskie fotele. Jako pierwszy magiczny guzik nacisnął jeden z największych muzycznych autorytetów Ernesta- Marek Piekarczyk. Program był dla Ernesta wielką szkołą życia. Obawy wzbudzał w nim nie tyle występ na scenie, co cała medialna otoczka mu towarzysząca.

Z wokalistą rozmawiała Dominika Kiełpińska.

zdjęcie: oficjalny fanpage zespołu Amnezja.