Pograli w planszówki – Grawitacja 2023

Fani wszelkich gier planszowych mieli idealną okazję do spotkania. Po trzech latach powróciła Grawitacja, czyli Dzień Gier Planszowych organizowany przez UMK.

18 marca na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK odbył się po aż trzyletniej przerwie Dzień Gier Planszowych Grawitacja. To już kolejna edycja tego wydarzenia zrzeszającego wszystkich fanów tego typu rozrywki. Czasu na granie było dużo, bo od 10:00 do aż 23:00, tak więc można było przetestować wiele propozycji.

A było ich wiele, o czym zapewniała jedna z organizatorek wydarzenia, mgr Anna Bielawiec-Osińska:

Grawitacja, jak się okazuje, jest miejscem dla każdego i w każdym wieku. Przychodzili tu zarówno studenci, absolwenci, ale też osoby niezwiązane z UMK. Dla osób gotowych na rywalizację czekała sala turniejowa, w której można było wygrać atrakcyjne nagrody. Rodziny z dziećmi również mogły znaleźć miejsce dla siebie w sali gier rodzinnych. O wydarzeniu wypowiedzieli się koordynatorzy:

Sale były przepełnione ludźmi, a prawie każdy stolik był zajęty, co świadczyło o dużym zainteresowaniu wydarzeniem. Według uczestników była to świetna okazja do spotkania się ze znajomymi lub rodziną, ale też, by poznać nowych ludzi o podobnych zainteresowaniach. Spytałam kilku grających o to jak się bawią i co myślą o wydarzeniu:

Wielką atrakcją była możliwość zagrania w jeszcze niewydaną grę „Impulsacja”, która została stworzona przez dr Milenę Jankowską, mgr Annę Bielawiec-Osińską oraz mgr Lilianę Radkiewicz. Dr Jankowska opowiedziała co nieco o niej:

Fot.: Anna Bielawiec-Osińska

Myślę, że to było bardzo udane wydarzenie. Wystarczyło tylko zobaczyć te tłumy ludzi i usłyszeć wszechobecny śmiech i rozmowy. Zdecydowanie cieszę się z powrotu Grawitacji i czekam na przyszłoroczną edycję!

Więcej informacji można znaleźć na stronie Programu „Absolwent UMK”.

[Fot.: oficjalna strona wydarzenia na Facebooku]