UMK stawia na bliski nam Wschód

Mamy być uczelnią nowoczesną, która stawia na wszechstronny rozwój pracowników i studentów. Takie wnioski płyną z rozmowy UMK TV z prof. Andrzejem Tretynem, rektorem naszego uniwersytetu.

POSŁUCHAJ RELACJI MARCINA CENTKOWSKIEGO

Zdaniem profesora nasza uczelnia ma szansę na przyciągnięcie studentów na studiach niestacjonarnych, zwłaszcza, że od przyszłego roku zostaną uruchomione nowe kierunki studiów. Jak wskazywał w rozmowie rektor –  według danych przedstawionych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego nie zmniejszy się liczba studentów na studiach stacjonarnych i utrzyma się na poziomie 800 tys. osób.

Szansą na przyciągniecie na studia niestacjonarne ma być – zdaniem rektora UMK- rekrutacja śródroczna. Póki, co jej wyniki są co najmniej średnie. Do tej pory udało się zapełnić nieznaczną cześć miejsc. Zgłosiło się ok. 160 osób na takie kierunki jak administracja, filologia polska, prawo i zarządzanie. Szansą dla naszej uczelni może być jednoczesne prowadzenie studiów stacjonarnych i niestacjonarnych na nowo uruchamianych kierunkach – mówi rektor.

W ubiegłej kadencji władz rektorskich pod przewodnictwem prof. Andrzeja Radzimińskiego poszukując studentów orientowano się głównie na Chiny. Zdaniem obecnego rektora uczelnia powinna orientować się na bliższe nam kraje wschodnie, takie jak Ukraina czy Białoruś.

Posted in UMK