Piknik rodzinny w UCS [ZAPOWIEDŹ]

Zbierz rodzinę i spędź dzień na sportowo! W sobotę 8 czerwca na terenie UCS odbędzie się piknik rodzinny. Na najmłodszych, jak i tych starszych, czekają konkursy sportowe, stoiska naukowe i wiele innych atrakcji. To doskonała okazja, aby spędzić czas na świeżym powietrzu i w miłej atmosferze.

W sobotę 8 czerwca, na terenie Uniwersyteckiego Centrum Sportowego (ul. Świętego Józefa 17) odbędzie się piknik rodzinny. Wydarzenie startuje o godzinie 10:00, a udział w nim jest całkowicie darmowy. Zaproszenie kierowane jest do rodziców z dziećmi oraz całych rodzin.

Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji sportowych. W tym niepowtarzalną okazję, by wziąć udział w turnieju piłki nożnej plażowej pod okiem trenera kadry narodowej U19 futsalu – Łukaszem Żebrowskim.

Uniwersytet Dziecięcy i Fundacja Amicus przygotowały na ten dzień stoiska naukowe. Pierwsze z nich dotyczy druku 3D. Podczas wydarzenia będzie można poznać sekrety działania takiego urządzenia oraz uzyskać informacje dotyczące tworzenia projektów 3D. Dla najmłodszych uczestników, lubiących rozwiązywać zagadki, czekać będą łamigłówki wykonane tą techniką.

Na drugim ze stoisk, osoby zainteresowane biologią, będą mogły nieco bliżej poznać świat straszyków. Są to tajemnicze owady z rodziny Phasmatidae, doskonale kamuflujące się w otoczeniu. Najmłodsi będą mieli okazję poznać informacje na temat ich życia, sposobów obrony przed niebezpieczeństwem i obserwować na żywo techniki kamuflażu owadów.

Poza tym, na najmłodszych czekają atrakcje takie jak malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków i wiele więcej. Nieco starsi natomiast, będą mogli wziąć udział w szkoleniu z pierwszej pomocy, pokazach przygotowanych przez straż pożarną oraz porozmawiać o zdrowiu z przedstawicielami IFMSA Poland. Za aktywny udział w pikniku każde z dzieci otrzyma pamiątkowy medal.

Nie zabraknie też atrakcji dla starszych uczestników wydarzenia! Dzięki kawiarni Fonte będącej partnerem wydarzenia, podczas trwania całego pikniku, na rodziców czeka przepyszna kawa z toruńskiej kawiarni.

Do organizacji pikniku włączyły się także studentki psychologii z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Więcej o wydarzeniu opowie organizatorka – Zofia Berlikowska

Wydarzenie na Facebooku