Radio Sfera UMK

Gramy swoje, po studencku!

Elana Toruń lepsza od KP Starogard Gdański, bezdyskusyjne zwycięstwo Torunian

Elana Toruń KP Starogard Gdański 3 0!
Żółto-niebiescy” odhaczyli czysty obowiązek, zwyciężyli 3 – 0 z KP Starogard Gdański po dwóch bramkach Marcina Kościeleckiego i golu Mateusza Góry. Torunianie zapewnili sobie drugie miejsce w swoim pierwszym sezonie w 3 Lidze grupy 2. To było ostatnie ligowe spotkanie w naszym mieście w tym sezonie.

Nastroje Elany Toruń przed sobotnim meczem

Gospodarze byli zdecydowanymi faworytami spotkania. Każdy inny scenariusz niż wygrana mógłby mocno zdziwić. Oczekiwania były zasadne, trzeba było wygrać 2/3/4 – 0. Drużyna Rafała Więckowskiego potrzebowała kompletu oczek, a także straty punktów trzeciej Unii Swarzędz, aby świętować zajęcie drugiej lokaty w 3 Lidze. Co ciekawe, te założenia spełniły się. „Elanowcy” poradzili sobie z outsiderem, Unia Swarzędz poległa 3 – 4 w Kleczewie z miejscowym Sokołem.

[Sprawdź też Piłkarskie Echo]

Pierwsza połowa – zgodnie z planem

W pierwszej połowie obejrzeliśmy jedną bramkę. Rzut rożny, piłka przechodzi przez pole karne, Mateusz Góra pokonał bramkarza przeciwników. Po golu 26-latka gra uspokoiła się, nie było wielu ataków na bramkę Starogardu Gdańskiego.

Brak opisu.

Torunianie dobili przeciwników w drugiej części gry

Druga część gry rozpoczęła się od ciekawych ruchów przyjezdnych. Gospodarze wytrzymali ten napór, Aleks Pelczarski wybronił strzał z rzutu wolnego. W 64. minucie przyszła pora na drugie trafienie dla miejscowych. Młody Marcin Kościelecki był najsprytniejszy w polu karnym, wepchnął piłkę do siatki. Po 11 minutach nastolatek mógł cieszyć się z dubletu, dostał piłkę, skorzystał z dogodnej szansy, Elana prowadziła 3 bramkami. W końcówce było spokojnie, planowe zwycięstwo zawodników z naszego miasta.

Brak opisu.

Ostatnie spotkanie ligowe w naszym mieście – zapewnione drugie miejsce w 3 Lidze grupy 2

Świt Skolwin awansował do 2 Ligi. To oznacza, że Elana Toruń zostaje w 3 Lidze, jednak nabrała doświadczenia, więc można uznać, że jest to piękny cenny czas. 65 oczek na koncie, zostały 2 mecze ligowe do końca sezonu, choć oba odbędą się na obcych terenach. Widzimy się z toruńską drużyną 12 czerwca br., to wtedy odbędzie się finał Okręgowego Pucharu Polski pod przewodnictwem Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, Torunianie podejmą Zawiszę Bydgoszcz na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ulicy Józefa Bema. Liczymy na promocję do podstawowego Pucharu Polski, mamy szansę na coś pamiętnego. Do zobaczenia Elano Toruń!