Czas na relaks w Collegium Maius

Dzisiaj w Collegium Maius odbyło się uroczyste otwarcie nowego Pokoju dla Studentów. Każdy student po ciężkiej nauce będzie mógł odpocząć w specjalnie przygotowanym pokoju socjalnym. Jest to świetna przestrzeń dla każdego, kto chce się na chwilę oderwać od trudów życia w przerwie między zajęciami.

Na Inauguracji otwarcia zagościła Dziekan dr. hab. Violetta Wróblewska. Przybliżyła obecnym historię powstania pokoju socjalnego dla studentów. Pomysł zrodził się z projektu zajęciowego dwóch studentek pedagogiki. Uznały, że sam pomysł ma dużo większy potencjał i warto go zrealizować. Jego faktyczna realizacja trwała dwa lata. Środki na utworzenie pokoju socjalnego pochodzą z budżetu uniwersytetu.

W Pokoju dla Studentów każdy może naleźć coś dla siebie. W założeniu ma być to miejsce nie tylko do nauki. Można się tam spotkać ze znajomymi, odpocząć na wygodnej kanapie czy pograć w gry. Dodatkowo, jest też możliwość odgrzania sobie obiadu. Sam pokój znajduje się w sali nr. 20 w piwnicy Collegium Maius. Pierwsze wrażenia studentów są bardzo pozytywne. Chwalą sobie wystrój pokoju i jego wyposażenie. Patrzą optymistycznie na rozwój inicjatywy.

Więcej informacji na temat Pokoju Studenckiego znajdziecie na fanpage’u Samorządu Studenckiego Wydziału Humanistycznego UMK.

[fot. Maja Sztandarska]