„Wybuchy to jest coś, co wszyscy chemicy najbardziej lubią”

W OdNowie coś wybuchło. Za nami IV Ogólnopolski Festiwal Pokazów Chemicznych. W wydarzeniu wzięło udział aż 11 kół studenckich, które składały się z chemików z całego kraju. Impreza została zorganizowana przez Studenckie Koło Naukowe Chemików na UMK.

Temat festiwalu – Lew, czarownica i stare dygestorium nawiązywał – do pierwszej części Opowieści z Narnii. Uczestnicy chcieli pokazać swoje umiejętności i popisać się pracą, która różniła się od tej wykonywanej na co dzień w pracowni chemicznej. Studenci dali z siebie 100% możliwości, czego efektem były niesamowite występy i dużo dobrej zabawy – zarówno dla uczestników jak i dla odwiedzających wydarzenie studentów.

[Fot.: Facebook Wydział Chemii UMK]

Widzowie byli światkami niesamowitych zdolności i pomysłowości młodego pokolenia chemików. Scena tego dnia była pełna wybuchów, iskier, kolorów oraz dziwnych substancji. Każdy zespół zaprezentował się w oryginalny oraz pomysłowy sposób.

Wygrana w konkursie

Pierwsze, drugie oraz trzecie miejsce trafiły do:

1. Studenckie Koło Naukowe Chemików „Jeż” przy Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego
  2. Naukowe Koło Chemików UAM
  3. Koło Naukowe Biznesu Chemicznego – Uniwersytet Gdański