Burza mózgów na Tygodniu Mózgu w Toruniu i Bydgoszczy

Od 11 do 17 marca w Toruniu i Bydgoszczy na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika odbywa się Tydzień Mózgu. Jest to coroczna akcja edukacyjna, która ma na celu promowanie wiedzy o mózgu i układzie nerwowym. Uczestnicy akcji mogą się też dowiedzieć o najnowszych wynikach badań z tego obszaru nauki.

Eksperci, którzy pojawią się na tegoroczne edycji to, między innymi prof. Dominika Dudek z Collegium Medicum na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, prof. Maciej Stolarski z Uniwersytetu Warszawskiego oraz dr Alicja Brenk-Krakowska z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Planowane są również różne warsztaty edukacyjne z zakresu badań o mózgu, takie jak Przejdź się w moich butach – symulacja neuroróżnorodności w wirtualnej rzeczywistości, Trudna rzeczywistość wokół osób z ASD czy Complex PTSD u dzieci i młodzieży.