SCHIZMA i Zespół Sztylety w Toruniu [ZAPOWIEDŹ]

Schizma

Już niebawem w Toruniu będziemy świadkami ostrego muzycznie wydarzenia. Przygotujcie uszy na pikantną mieszankę hardcore’a, punka i rocka, ponieważ zbliżają się Schizma oraz Zespół Sztylety. Zagrają dla nas w klubie NRD.

Bydgoska grupa Schizma, która powstała w 1990 roku, zyskała popularność nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Grała w Niemczech, Francji, a nawet w Korei Południowej podczas turnieju Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2002. Mimo już trzech dekad działalności Schizma jest wciąż wierna gatunkowi hardcore. Porusza w utworach tematykę m.in. anarchistyczną i antyfaszystowską. W grudniu mija 26. rocznica wydania płyty Muzyka Przeciwko Rasizmowi, na której znalazł się ich utwór Zbyt Długo. Mieli okazję wystąpić m.in. u boku uznanych grup takich jak Cannibal Corpse, Vader czy Kreator.

Czytaj też: Wiosna wcale nie taka Dziwna

W skład Schizmy wchodzą Pestka jako wokalista, WaniaKwaśny grają na gitarach, Młody na perkusji, a Lechu na basie. W roku 2014 na temat Schizmy powstał film dokumentalny Rewolucja Buntowników w reżyserii Lecha WilczaszkaMacieja Wacława. W toruńskim NRD odbędzie się ostatni w tym roku koncert Schizmy, który wlicza się w trasę promującą nowy album Upadek.

Zespół Sztylety to gdańsko-warszawski kwartet, który tworzy w nurtach emo, noise rock, indie rock od 2018 roku. W te kilka lat stał się dobrze rozpoznawalną polską alternatywą. W twórczości Zespołu Sztylety słychać czasem nawet metal. Nie jest to jednak zjawisko chaotyczne, a raczej zharmonizowana i przemyślana kompozycja. Energetyczne kawałki porywają do tańca, by zaraz uspokoić bardziej melancholijnym riffem. Na tę ekipę składają się S.T. Szelewa jako wokalista i basista, Ł. OrzeszkoM. Szewczyk na gitarach i jako chórki oraz perkusista I. Macikowski. Z pewnością pojawi się wiele utworów z ich najnowszego albumu, Tak Będzie Lepiej.

Koncert odbędzie się w sobotę 9 grudnia w toruńskim klubie NRD, który znajduje się przy ulicy Browarnej 6. Bilety są dostępne online w cenie 50 zł, a w dniu koncertu w cenie 60 zł.

Czasówka:
19:00 – otwarcie bramki