Jak zaktywizować dzieci i studentów? – Program PROJEKTOR

Program PROJEKTOR ma na celu zaktywizowanie i ośmielenie dzieci uczących się w małych miejscowościach. Jest on realizowany głównie przez studentów-wolontariuszy, poprzez warsztaty projektowe. Czasami jedyne czego potrzeba do zmiany to ktoś, kto będzie chciał posłuchać naszego pomysłu. Właśnie taką okazję tworzy ten program.

PROJEKTOR jest ogólnopolskim programem przeznaczonym dla dzieci z klas 4-7. Warsztaty prowadzone są przez studentów, nauczycieli, oraz ekspertów. Tematy na nich poruszane dotyczą świadomości i aktywności obywatelskiej. Wyróżnione zostały trzy obszary: ochrona planety, działania w internecie oraz relacje społeczne. Uczniowie sami wybierają temat, który najbardziej ich interesuje i chcieliby stworzyć związany z nim mikro projekt. Tutaj do akcji wkraczają studenci.

Wolontariat

Przewidzianych jest 750 miejsc dla wolontariuszy. Wolontariat polega na prowadzeniu zajęć z dziećmi w szkołach w formie warsztatów. Samemu można wybrać szkołę, w której wolontariusze będą chcieli je przeprowadzać. Musi się ona tylko znajdować w miejscowości do 20 000 mieszkańców. Jedyne czego potrzeba do udziału w tym programie to chęć działania na rzecz innych. PROJEKTOR zapewnia wszelką pomoc merytoryczną i szkoleniową na każdym etapie realizowania projektu. Szczegółowe informacje odnośnie wolontariatu znajdują się tutaj.