Artus Festival 2023: spędź dzień z kulturą i sztuką

Już wkrótce w Toruniu odbędzie się Artus Festival. Na uczestników czekają liczne koncerty, spotkania oraz warsztaty. Pośród zaproszonych wokalistów pojawią się m.in. Katarzyna Groniec, Natalia Przybysz i Kaliber44. W programie znalazły się także plener malarski i tattoo event.

Ważnym punktem podczas festiwalu jest wernisaż wystawy prac laureatów konkursu fotograficznego Kujawsko-Pomorskie Press Foto 2023. Wzięli w nim udział fotoreporterzy i pracownicy redakcji prasowych. Widzowie będą więc mogli poznać wyniki konkursu oraz przyjrzeć się najlepszym zdjęciom reporterskim z regionu.

O szczegółach festiwalu mówi pracownica Dworu Artusa, Aurelia Wojtalewicz:

Koncerty

Katarzyna Groniec – artystka, która już od wielu lat zajmuje istotne miejsce na polskiej scenie muzycznej. Swoją twórczość wokalną łączy z innymi pasjami, takimi jak teatr, telewizja czy literaturą. Od długiego czasu związana z Teatrem Studio Buffo. Jej najnowszy album Konstelacje miał swoją premierę w kwietniu 2023r.

Natalia Przybysz – kompozytorka, autorka wielu tekstów i wokalistka. Zadebiutowała w 2001 roku, śpiewając w zespole Sistars. Autorka piosenek takich jak Dzieci Malarzy, Niebieski czy Królowa Śniegu. Kolejny wyczekiwany przez fanów krążek artystki ukaże się jesienią 2023r.

Kaliber44 – zespół znany niemal wszystkim wielbicielom polskiego rapu. Jest zaliczany do pionierów hip-hopu w Polsce. Obecnie tworzony przez braci Michała ,,Jokę” Martena i Marcina ,,Abradaba” Martena, a wcześniej także przez ,,Magika” czyli Piotra Łuszcza (członka zespołu Paktofonika). Grupa na swoim koncie ma albumy takie jak Tajemnicza Księga. Prolog, Ułamek Tarcia czy 3:44.

Szczegółowy plan wydarzenia

WTOREK 8 SIERPNIA

18.30 wernisaż wystawy konkursowej KUJAWSKO POMORSKIE PRESS FOTO 2023, Dwór Artusa (wstęp wolny)

20:00 – koncert trio jazzowego Scratching fork, Dwór Artusa (bilety)

ŚRODA 9 SIERPNIA

12:00 – warsztaty plastyczne, Plener malarski, ul.Wola Zamkowa 12a (udział płatny)

16:30 – spotkanie autorskie z Jerzym Rafalskim, Ratusz Staromiejski (wstęp wolny)

20:00 – koncert Katarzyny Groniec, support: Anthony Adkins, Dwór Artusa (bilety)

CZWARTEK 10 SIERPNIA

18:00 – warsztaty rękodzieła, tworzenie wianków, Błonia Nadwiślańskie (bilety)

19:00 – koncert Baasch i Natalii Przybysz, Błonia, Przystań AZS (bilety)

PIĄTEK 11 SIERPNIA

12:00 Walk-in-day w RetoRyka Tattoo, Rynek Nowomiejski 19 (udział płatny)

17:00 spotkanie autorskie z Marcinem Jurzystą, Dwór Artusa (wstęp wolny)

19:00 – koncert Rau i Kaliber44, Błonia, Przystań AZS (bilety)

SOBOTA 12 SIERPNIA

16:00 – warsztaty plastyczne Bodypainting, Błonia (udział płatny)

19:00 – koncert Skalpel av Set, support: MamJazza, Błonia, LABA (bilety)

NIEDZIELA 13 SIERPNIA

17:00 – debata Biznes w kulturze, Dwór Artusa (wstęp wolny)

Szczegółowe informacje oraz bilety na zaplanowane wydarzenia można znaleźć na stronie organizatora. Ceny wejściówek na zaplanowane wydarzenia zaczynają się już od 15 złotych.

[fot. materiały organizatora]