Jak się bawi czwarta władza? Za nami XI edycja Balu dziennikarza!

W czwartek 22 czerwca, na kampusie UMK odbyła się jedenasta edycja balu dziennikarza. Po 2 latach absencji impreza organizowana przez studentów dziennikarstwa powraca do grona wydarzeń integrujących społeczność naszego uniwersytetu.

Bal na trawie

W piknikowej atmosferze, przy akompaniamencie muzyki oraz skwierczących na grillu kiełbasek spotkali się studenci oraz wykładowcy Katedry Komunikacji, Mediów i Dziennikarstwa. Uczestnicy Balu mieli okazję do nawiązania nowych znajomości, międzyrocznikową integrację, wspólne zabawy, a także skosztowania Studenckiego Barszczu – wyśmienicie kojącego pragnienie w gorące popołudnie.

Fot. Wiktoria Woźniak

Nie zabrakło także miejsca na odrobinę rywalizacji. W szranki zaadaptowanej na potrzeby balu formule Familiady stanęli między sobą studenci oraz wykładowcy.  Na zwycięzców czekała nagroda w postaci 6 puszek sygnowanych wizerunkiem króla gór.

Gala Złotych Ananasów

Podczas balu odbyła się także gala wręczenia Złotych Ananasów – nagród przyznawanych wykładowcom przez studentów dziennikarstwa. W tym roku ananasy przyznawane były w 7 kategoriach.

Idol – najbardziej popularny wykładowca

Dr Barbara Brodzińska – Mirowska

Mentor – najlepiej uczący wykładowca

Dr Barbara Brodzińska – Mirowska

Żyleta – najbardziej wymagający wykładowca

Prof. dr hab. Marek Jeziński

Wujcio dobra rada – najbardziej pomocny wykładowca

Mgr Olga Wadowska – Wróbel

Ziomek – wykładowca z największym luzem

Mgr Olga Wadowska – Wróbel

Słowotok – wykładowca, który najskuteczniej wysyła studentów w objęcia Morfeusza

Prof. dr hab. Wiesław Wacławczyk

Zakręcony – wykładowca, który najczęściej się spóźnia

Prof. dr hab. Magdalena Mateja

Fot. Wiktoria Woźniak

Zabawa trwała do późnej nocy!

Po zakończeniu oficjalnej części Balu, przyszła pora na dalszą część zabawy. Studenci dziennikarstwa popisali się emisją głosu podczas wspólnego karaoke, a także celnym trafianiem w punkt w ramach zawodów w Flanki. XI edycja Balu dziennikarza zakończyła się o godzinie 1:30. Na kolejną taką imprezę przyjdzie nam zaczekać do przyszłego roku.

[Fot.: Wiktoria Woźniak]