Wakacje z muzyką, czyli gdzie warto być?

W powietrzu zaczynamy czuć rozpoczynający się sezon koncertów i festiwal. To wszystko za sprawą pojawiających się line-upów najpopularniejszych festiwali muzycznych w Polsce. W tym roku odbędzie się wiele ciekawych wydarzeń. Zebraliśmy kilka najciekawszych propozycji z całej Polski.

Męskie Granie

W tym roku szykuje się ciekawa trasa Męskiego Grania. Chociaż skład Orkiestry nie został jeszcze podany, a singiel promujący jeszcze nie ujrzał światła dziennego, wszystkie bilety zostały już wyprzedane. W tym roku wśród wielu artystów będziemy mogli usłyszeć tych, którzy z MG już współpracowali przy poprzednich edycjach. Między innymi Nosowską, Króla, Darię Zawiałow, Zalewskiego czy Vito Bambino.

Organizatorzy podkreślają, że to dopiero początek niespodzianek. Tajemnicą jest sekcja „Męskie Granie PRZESTAWIA” z Błażejem Królem oraz Kasią Nosowską na czele. Realizatorzy zapowiedzi, że fani festiwalu stopniowo poznają więcej szczegółów nowego projektu. Warto zaznaczyć, że w tym roku trasa przewiduje odwiedzenie 7 miast (w tym najbliżej Torunia: PoznańGdańsk). Oficjalne rozpoczęcie odbędzie się 16 czerwca w Szczecinie, a finałowy koncert w Żywcu przewidziany jest na 26 sierpnia.

Więcej informacji na portalach społecznościowych organizatorów.

Czytaj także: Jest tylko teraz… Na Męskim Graniu!

Fest Festival

Pierwszą połowę sierpnia spędzimy w Chorzowie podczas Fest Festival 2023. Jest to już czwarta edycja tego wydarzenia. Line-up wciąż się rozrasta, ale my już mamy swoich faworytów. Na scenach umieszczonych w Parku Śląskim zobaczymy między innymi Yungblud, Peggy Gou czy wschodzącą polską gwiazdę, znaną z eliminacji do Eurowizji 2023 – Janna.

Oprócz koncertów, podczas wydarzenia będzie można skorzystać z dodatkowych atrakcji, takich jak kręgi taneczne czy warsztaty z influencerami oraz markami. Aby uzyskać informacje o kolejnych ogłoszonych artystach oraz dodatkowych atrakcjach, sprawdź media społecznościowe organizatorów.

Czytaj także: Fest Festival 2022 – czy było tak FEST?

Olsztyn Green Festival 2023

Na samą myśl jest zielono. Jak sami o sobie mówią – najbardziej eko festiwal w Polsce. Od 11 do 13 sierpnia, na teren plaży miejskiej CRS „Ukiel” w Olsztynie, odbędzie się spotkanie miłośników wielu gatunków muzyki. To wydarzenie szczególnie się wyróżnia na tle innych, ponieważ oprócz koncertów odbędą się spotkania o tematyce ekologicznej. Ponadto uczestnicy będą mieli okazję, aby nauczyć się jak być ekologicznym poprzez warsztaty i akcje specjalne.

Olsztyn Green Festiwal stawia na artystów z naszego kraju nad Wisłą. Dlatego, usłyszymy między innymi Bajm, Piotra Ziołę, Dawida Podsiadłę, Brodkę czy projekt Karaś/Rogucki. Muzycy przygotowali specjalne projekty na tę okazję. Jednym z nich jest Zalewski śpiewa Niemena, w którym Krzysztof Zalewski wspólnie z siostrami – Pauliną i Natalią Przybysz, powróci do dawnych chwil, kiedy skupiał swoją twórczość wokół promowania autorskich aranżacji utworów Czesława Niemena.

Open’er Festiwal

Prawdopodobnie, najpopularniejszy festiwal w kraju, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Wydarzenie to słynie z obecności muzyków znanych na całym świecie. W tym roku do grona Headlinerów trafili między innymi Lil Nas X, Girl in red, Onerepublic oraz Lizo. W czasie tego wydarzenia będzie możliwość posłuchania projektu, który jeszcze nie miał okazji przedstawić się przed tak dużą publicznością – club 2020. Na jednej scenie pojawią się takie osoby jak Taco Hemingway, PRO8L3M, Oki, Young Leosia, schafter, Young Igi, Otsochodzi.

Na niekorzyść studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika może być termin wydarzenia. Odbędzie się ono od 28 czerwca do 1 lipca, czyli w czasie letniej sesji egzaminacyjnej. Pamiętajcie, że nie ma spiny, są drugie terminy.

Łódź Summer Festival

Z okazji 600. urodzin miasta Łodzi, włodarze przygotowali darmowy festiwal dla mieszkańców miasta i nie tylko dla nich. Poniżej przedstawiony plakat promocyjny prezentuje tylko część artystów, których będziemy mogli usłyszeć na czterech scenach muzycznych. Jest to okazja, aby bliżej poznać miasto Łódź oraz jego mieszkańców.

Bórfest

Bórfest, czyli zupełnie nowy i wyjątkowy Kociewski Pokojowy Festiwal Muzyczny z Rockowym Pazurem. Wydarzenie odbędzie się 21-23 lipca w Tleniu. Line up jeszcze nie jest znany, ale będzie stopniowo ogłaszany między innymi na portalach społecznościowych Radia Sfera. Już teraz wiemy, że jednymi z artystów będą zwycięzcy Bitwy Kapel, która odbyła się na terenie Od Nowy UMK. Festiwal wyróżnia się tym, że odbędzie się w środku lasu. Radio Sfera jest oficjalnym patronem medialnym wydarzenia.

Więcej informacji na mediach Radia Sfera oraz portalach społecznościowych organizatorów.

Mamy nadzieję, że każdy z was znajdzie coś dla siebie. Warto zaznaczyć, że to tylko niewielka część wydarzeń muzycznych, których możemy się spodziewać tego lata. O kolejnych będziemy informować na naszych portalach społecznościowych na Facebooku i Instagramie.