Bliskie spotkanie z poezją – zapowiedź wieczoru autorskiego

Już we wtorek 25 kwietnia o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie autorskie z Agatą Wesołowską. W Filii nr 1 Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu poetka zaprezentuje czytelnikom wiersze pochodzące z dwóch tomików „Pretekst do bliskości” oraz „Pamięć pełna”. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny, a bliskie spotkanie z kulturą gwarantowane.

Agata Wesołowska jest rodowitą Kujawianką, a zarazem mieszkanką Torunia. Zawodowo przedstawia się jako wykładowczyni akademicka, socjolożka, filozofka oraz dziennikarka. Jako przewodniczka miejska doskonale odnajduje się także w tajemniczych zakątkach Torunia.

Czytaj także: Emocje wierszem pisane – spotkanie z poezją w Od Nowie

Fot.: https://biblioteka.wloclawek.pl/spotkanie-z-poezja-agaty-wesolowskiej/

Została laureatką wielu konkursów związanych z literaturą m.in. w Płocku, Warszawie czy Zielonej Górze oraz pełniła rolę prowadzącej podczas różnych warsztatów poetyckich. Podczas spotkania czytelnicy będą mogli zapoznać się z pierwszą publikacją poetycką autorki Pretekst do bliskości zawierającą wiersze z czasów licealnych i studenckich oraz drugą Pamięć pełna, która składa się z bardziej aktualnych kompozycji.

Prywatnie miłośniczka zamków, dworów i kotów, co pozostaje dla uczestników dodatkowym polem do ewentualnej dyskusji podczas tego wieczoru.

Data i godzina: 25 kwietnia 2023 r. o godz. 18:00

Miejsce: ul. Jęczmienna 23, Filia nr 1 Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu

Link do oficjalnej strony wydarzenia.

[Fot.: Książnica Kopernikańska]