40. urodziny Turbo w Toruniu

W czwartek 2 marca klub Lizard King odwiedzi heavymetalowa grupa Turbo. Powstały w 1980 roku w Poznaniu zespół świętować będzie 40. rocznicę swojego powstania.

Styl zespołu wielokrotnie zmieniał się na przestrzeni lat. W pierwszym etapie działalności wspólnie z zespołami TSA oraz KAT, byli jednym z pierwszych polskich zespołów grających heavy metal. Z tego okresu pochodzi ich debiutancki album Dorosłe Dzieci, na którym znalazł się utwór tytułowy – największy przebój zespołu.

Z czasem muzyczny kierunek kapeli podążył ku cięższym dźwiękom. Na trzecim krążku Kawaleria Szatana słychać silne inspiracje muzyką thrash metalową. Styl ten rozwinął się na kolejnych dwóch albumach Ostatni WojownikEpidemie. W latach 90. poznaniacy zbliżyli się mocno do death metalu. XXI wiek to powrót do nieco lżejszych brzmień, znanych z początku działalności grupy. Dyskografię zespołu zamyka album Piąty Żywioł z 2013 roku.

Turbo w trakcie swojej kariery miało okazję grać z takimi wykonawcami jak m.in. Hanoi Rocks, Helloween, Running Wild, Kreator czy Deep Purple.

Na czele zespołu od samego początku stoi gitarzysta Wojciech Hoffman. Skład uzupełniają Bogusz Rutkiewicz (bas), Mariusz Bobkowski (perkusja), Tomasz Struszczyk (wokal) oraz Przemysław Niezgódzki (gitara).

Koncert odbędzie się w czwartek 2 marca w klubie Lizard King znajdującym się w Toruniu przy ulicy Mikołaja Kopernika 3. Bilety w cenie 70 złotych zakupić można online oraz stacjonarnie w Biurze Turystycznym Copernicana (ul. Żeglarska 10/14) i w Ośrodku Informacji Turystycznej (ul. Szeroka 43). Bilety w cenie regularnej (80 złotych) w przypadku niewyczerpania całej puli będą dostępne w dniu koncertu przy wejściu do klubu od godz. 19:00.

Więcej informacji znaleźć można na oficjalnej stronie wydarzenia.

[Fot.: materiały organizatora]