WIJ, Night Lord w Toruniu

Z okazji wydania najnowszej EPki Przeklęte wody zespół WIJ przypływa do Torunia. Projekt w ramach trasy koncertowej organizowanej przez agencję Piranha Music stanie na deskach klubu NRD już w niedzielę (5.02.). Towarzyszyć mu będzie oldschoolowa kapela – Night Lord.

WIJ

[Fot.: Adam Grygierzec]

Warszawski zespół WIJ powstał w 2018 roku i od tego czasu zapuszcza swoje macki w gatunkach proto/doom metal, rock&roll. Trio tworzą: Maria „Tuja Szmaragd” Lengren (wokal), Grzegorz „Palec” Paluch (gitara barytonowa) i Mikołaj „Miko” Malanowski (perkusja).

Projekt zadebiutował płytą długogrającą Dziwidło (2021, Heavy Medication Records), a w październiku wydał EPkę Przeklęte wody (2022, Piranha Music). W czterech nowych utworach zespół zanurza się w metaforycznej topieli eksplorując tematy przesądów, szkodliwych tradycji, erotyki i kosmicznych cywilizacji. przeczytamy w opisie albumu na stronie wydawcy. WIJ łączy sensualne, metaforyczne teksty, ezoteryczny wręcz wokal oraz gruz wydobywający się z gitary barytonowej, a wszystko to oblane ektoplazmą i garścią wierzeń.

NIGHT LORD

[Fot.: Łukasz Szymanowski Fotografia]

Zespół Night Lord powstał w 2017 roku i oscyluje w oldschoolowym speed/heavy metalu. Kwartet tworzą: Szymon Plewa (gitara), Artur Baranowski (gitara, wokal), Kamil Ziółkowski (bas) oraz Eryk Kula (perkusja).

Poznańsko-inowrocławski projekt zadebiutował płytą długogrającą Death Doesn’t Wait (2022, Ossuary Records). Night Lord to szybkie riffy, ciekawe sekwencje melodyczne i charakteryzacje z lat 80., gdzie nie brakuje ćwieków i skórzanych, obcisłych spodni.

Koncert odbędzie się w niedzielę 5 lutego o godzinie 19.00 w klubie NRD (ul. Browarna 6 w Toruniu). Bilety dostępne online w cenie 30 zł. Bilety w dniu koncertu na bramce – 40 zł.

CZASÓWKA:

19:00 – bramka

19:30 – 20:15 – NIGHT LORD

20:45 – 21:30 – WIJ

Więcej informacji znaleźć można na oficjalnej stronie wydarzenia.

[Fot.: oficjalne materiały promocyjne]