Kajko i Kokosz na Zamku Krzyżackim

Z okazji 50-lecia wypuszczenia popularnego komiksu Kajko i Kokosz na starym mieście pojawiła się poświęcona mu atrakcja. Organizatorzy tchnęli życie w ruiny Zamku Krzyżackiego. Do 15 stycznia Toruńska Agenda Kulturalna przygotowała najróżniejsze aktywności. Między innymi jest to zwiedzanie interaktywnej wystawy poświęconej kultowym polskim komiksom, oglądanie kolorowych instalacji, czy dla odważnych zjazd tyrolką nad ruinami siedziby Zakonu Krzyżackiego.

Zamek otwiera się na zróźnicowanych pokoleniowo uczestników. W bajkowym świecie według organizatorów odnajdzie się zarówno starsze pokolenie, jak i młodsze. Pierwsze z nostalgią obejrzy wystawę z okazji 50-lecia premiery przygód dwóch słowiańskich wojów, a młodsi odkryją na nowo dzieło Janusza Christy na lekcjach polskiego.

mówi Krystian Kubjaczyk z Toruńskiej Agendy Kulturalnej

fot. Wojtek Szabelski, ze strony Toruńskiej Agendy Kulturalnej

Wystawa jest czynna od wtorku do niedzieli w godzinach 11:00-16:00. Bilety dostępne w cenie 30 zł normalny i 25 zł dziecięcy oraz w trybie wieczornym, tj. od 16:00-20:00 w cenie 35 zł normalny i 30 zł dziecięcy. W tym okresie, w każdy poniedziałek Zamek Krzyżacki będzie niedostępny dla zwiedzających.

plakat organizatorów, Kajko i Kokosz na Zamku

[mat. graficzne i zdjęcia: Toruńska Agenda Kulturalna]