Nightrun87, Hostia, Mag, Poison Heart i Kryształ w NRD – 9. urodziny Piranha Music

Minęło 9 lat, a nadal niezmiennie na rynku muzycznym wytwórnia Piranha Music organizuje koncerty dla entuzjastów muzyki różnorodnej. Tym razem w sobotę (3.12.) na scenie toruńskiego NRD, będzie można usłyszeć dźwięki metalu, rock&rolla, a także elektroniczne bity.

Piranha Music to utworzona w 2013 roku toruńska agencja koncertowa oraz od 2019 roku również wytwórnia muzyczna. Organizowali oni koncerty oraz trasy koncertowe dla takich twórców muzyki rock/metal jak Jinjer, Wayfarer, Downfall of Gaia, czy Sworn Enemy. Pomimo krótkiego stażu na rynku, posiadają już w katalogu osiemnaście wydawnictw płytowych.

Na dziewiąte urodziny Piranha Music zaprosił pięć projektów, reprezentujących różne nurty muzyczne – od ekstremalnego metalu, po taneczne utwory w stylu neo 80’s.

Nightrun87 + Konrad Ciesielski

fot. Justyna Akslagor

Nightrun87 to solowy projekt muzyczny stworzony przez Williama Malcolma, amerykańsko-brytyjskiego wokalistę, muzyka, producenta i kompozytora mieszkającego w Polsce. Artysta pod szyldem Nightrun87 występuje na scenie już od 2015 roku i jest jednym z czołowych reprezentantów muzyki neo 80’s/synthwave/synthpop w kraju. William Malcolm tworzy muzykę elektroniczną o ciekawych sekwencjach rytmicznych, wybrzmiewających z syntezatora. Dla toruńskiej widowni, po raz pierwszy zagra koncert z gościnnym udziałem Konrada Ciesielskiego – perkusisty znanego z m.in. Blindead, Octopussy, czy aktualnego St. John.

Hostia

fot. Leslaw Kopecki

Warszawski projekt Hostia, należący do gatunku death metal/grindcore, powstał w 2018 roku. Zespół zadebiutował albumem Hostia (2018, Deformeathing Production), a tej jesieni premierę miała także ich trzecia płyta Nailed (2022, Deformeathing Production) – Trzy gwoździe nie wystarczyły? Naprawimy to piętnastoma – przeczytamy w opisie albumu. Hostia to antyreligijny manifest wygłaszany ostrym, brutalnym wokalem i z przygrywką ekstremalnych riffów, a ponadto szczyptą rytmicznego groove’u.

MAG

fot. Julia Marszewska Fotografia

Zespół MAG powstał w 2018 roku w Toruniu. Zadebiutował albumem MAG (2020, Piranha Music). Projekt kontynuuje obrane okultystyczne ścieżki, wydając płytę Mag II: Pod Krwawym Księżycem (2022, Piranha Music), której recenzję możecie przeczytać na naszej stronie. MAG to wielki kocioł form artystycznych na kształt riffów Black Sabbath, ciężaru Electric Wizard i szaleństwa Conana. Zespół wyszedł poza ramy doom metalu, dodając klimat occult rocka i tym samym zabrał słuchaczy w psychodeliczną podróż do świata czarów oraz grozy.

Poison Heart

foto. Lady Lush Photography

Poison Heart spełni oczekiwania entuzjastów klasycznych, chwytliwych rockandrollowych riffów. Warszawski zespół powstał w 2010 roku. Do tej pory na rynku wydawniczym, projekt może pochwalić się EPką, trzema albumami i splitem z Bomb The World. Poison Heart inspiruje się skandynawskim stylem rockandrolla prosto ze Szwecji, lecz nie brak w ich twórczości innowacyjnych sekwencji melodycznych, a także energicznych i przebojowych riffów gitar.

Kryształ

Kryształ to nowy projekt prosto ze stolicy, który powstał we wrześniu 2021 roku. W skład Kryształu wchodzą – Iurii Kasianenko (wokal), Jakub Didkowski, dawny członek toruńskiego zespołu Diuna (perkusja), Hubert Kos (gitara elektryczna) oraz Kubczak Dobrzyński (gitara basowa). Zespół zadebiutował albumem Kryształ (2022, Koty Records), w którym największy rozgłos zyskał nostalgiczny singiel Wieloryby.Brzmieniowo zależało nam, żeby słuchacz mógł poczuć prawdziwy chłód podczas letniego zachodu słońca – przeczytać można w opisie płyty widniejącym na stronie wydawcy. Kwartet gatunkowo odwołuje się do zimnej fali, jednak w swojej estetyce zawiera także elementy post punkushoegazeu.

Koncert odbędzie się w sobotę 3 grudnia o godzinie 18.00 w klubie NRD (ul. Browarna 6 w Toruniu). Bilety dostępne na platformie GoOut w cenie 50 zł, w dniu koncertu na bramce 60 zł.

Czasówka:

18:00 – otwarcie bramki
18:30 – 19:00 – Kryształ
19:20 – 20:05 – Poison Heart
20:30 – 21:15 – MAG
21:37 – 22:20 – Hostia
23:00 – 23:50 – William Malcolm / Nightrun87
00:00 – after party (sala barowa)

Więcej informacji znaleźć można na oficjalnej stronie wydarzenia.

[fot. oficjalny plakat wydarzenia; Muzykografika]