„Nie wiem, czy my jesteśmy zespołem dojrzałym”. Wywiad z zespołem Diuna [PODCAST]

Toruński zespół Diuna po dziewięciu latach zawiesza działalność. Kwartet postanawia jednak hucznie pożegnać się ze słuchaczami. W najbliższy weekend zagra dwa koncerty – 10 czerwca w Toruniu i dzień później w Warszawie. O tych dziewięciu latach Diuny w wywiadzie opowiedzieli muzycy zespołu – Konstanty Mierzejewski oraz Maciej Klimiuk.

Wokalista oraz basista grupy wspominali czasy powstania Diuny, czyli 2013 rok, a także przedstawili historie tworzenia poszczególnych albumów. Co ciekawe, w studiu Sferax, w którym nagrywaliśmy wywiad, powstał pierwszy minialbum zespołu Poniósł Wiatr. Muzycy poinformowali też o powodach przerwy w działalności i zaprosili na pożegnalne koncerty. Toruńska impreza odbędzie się w najbliższy piątek (10.06) w klubie NRD. Początek planowany jest na godzinę 19:00.

[fot. wyróżniająca: Dominik Darocha]