Wracamy! Piernikalia po dwóch latach przerwy

Beerpong, dwa ognie czy flanki, to tylko niektóre z imprez przygotowanych przez samorząd na tegoroczne juwenalia. Studenci dostali klucze do miasta i przejmują kampus. Jak bawią się podczas Pienikaliów 2022?

Motywem przewodnim tegorocznych Piernikaliów jest hasło Back to the future. Na scenie w dzisiejszy i sobotni wieczór wystąpią m.in. Mery Spolsky, Bitamina, Organek, Elektryczne Gitary czy Brathanki. Co więcej, o godzinie 14:30 odbyło się otwarcie Ośrodka Aktywności Studenckiej Kotłownia i nie zabrakło także tradycyjnego pochodu, w którym wziął udział JM Rektor Andrzej Sokala.

Jak zawsze reporterzy Radia Sfera zagościli na kampusie, by porozmawiać ze studentami.

Piernikalia 2022 oferują wiele różnorodnych atrakcji, a studenci niekiedy muszą stanąć przed wyborem, w których z nich wziąć udział. Jakie wybierają niektórzy z nich?

Toruńskie Piernikalia wracają po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią. Jakie nastroje występują wśród studentów w związku z powrotem?

Jednym z ciekawszych wydarzeń pierwszego dnia była niewątpliwie możliwość wzięcia udziału w warsztatach rycerskich. O tym, w jaki sposób uczestnicy Piernikaliów mogli cofnąć się do Średniowiecza, powiedział Porucznik Łukasz Makowski z Chorągwi Zaciężnej Ziemi Kujawskiej.

Piernikalia oferują różnorodną ofertę jeśli chodzi o koncerty. Na jakich wykonawców uczestnicy czekają najbardziej?

Jutro od 8:00 do 10:00 czeka na studentów śniadanie na trawie, z kolei o 12:00 rozpocznie się tradycyjny mecz w błocie (na którym będziecie mogli zobaczyć również reprezentację radiową). Oficjalny harmonogram poniżej.

Oficjalna grafika organizatora.

Materiał współtworzyli: Bartek Matlęga, Bartek Nowak, Bartek Nawrocki, Herbert Ochimowski, Kacper Chojnowski i Maria Nowak.

[fot. Wiktoria Woźniak]