„Pętla” Kamila Staniszka okiem radiowców [PODCAST]

Korzystając z okazji zbliżającego się spotkania autorskiego z Kamilem Staniszkiem – autorem powieści grozy zatytułowanej „Pętla” – trzech naszych radiowców postanowiło przeczytać tę książkę, usiąść przy wspólnym stole i podyskutować o swoich odczuciach odnośnie lektury. Co z tej rozmowy wynikło? Tego możecie dowiedzieć się z poniższego zapisu.

Kamil Staniszek to redaktor naczelny pisma Kurier Południowy, instruktor sztuk walki, zapalony kolekcjoner komiksów i muzyki na nośnikach fizycznych oraz pisarz. Zadebiutował w 2001 roku w tygodniku „Nowa Fantastyka”, gdzie ukazało się jego opowiadanie zatytułowane „Gracz”. W 2021 roku w antologii „Grobowiec” pojawiła się kolejna krótka forma Staniszka „Nagła Śmierć”. Do tej pory powstały trzy książki jego autorstwa – dwa kryminały – „Kocia Morda” i „Zemsta ma smak czerwieni” – oraz najnowsza powieść grozy „Pętla”, wydana przez wydawnictwo Vesper. To właśnie ona jest powodem, dla którego pisarz odwiedzi Toruń.

Spotkanie autorskie odbędzie się 9 maja (poniedziałek) o godzinie 18:00 (wbrew temu, co mówi na początku podcastu jeden z rozmówców) w bibliotece Wydziału Humanistycznego (Collegium Maius), przy ulicy Fosa Staromiejska 3. Spotkanie poprowadzi Paweł Bohuszewicz.

Graf.: Paweł Bohuszewicz

W ramach zapowiedzi spotkania radiowcy Sfery – Małgorzata Chabowska, Patrycja Pezdan Kacper Chojnowski – przygotowali podcast, który dotyczy treści oraz subiektywnych odczuć dotyczących „Pętli”.

[Fot.: oficjalna okładka książki; Michał Loranc]