Hydra i Tankograd na koncercie w Toruniu

Toruńscy fani stonera w ostatnim czasie nie mają powodów do narzekania. Dziesiątego kwietnia, równo miesiąc po koncercie Weedpecker oraz nieco ponad dwa tygodnie po występie Banthy Rider i Taxi Caveman, klub NRD odwiedzi dwóch kolejnych reprezentantów wytwórni Piranha Music – Hydra oraz Tankograd.

Tankograd

Fot.: https://tankograd.bandcamp.com/

Z warszawskim kwartetem czytelnicy Sfery mieli już do czynienia. Autor tej zapowiedzi najpierw zachwycał się najnowszym albumem grupy w recenzji, a następnie miał okazję porozmawiać z liderem Tomaszem Walczakiem.

Założony w 2015 roku Tankograd ma na koncie cztery wypełnione antywojennym doom metalem wydawnictwa – EP Mir (2017, wyd. własne), split Unyielding (2020, wyd. własne; nagrany wspólnie z zespołami Sun No MoreDeath Has Spoken) oraz dwa pełne albumy Totalitarian (2019, Godz ov War) i Klęska (2021, Piranha Music). Do Torunia zespół wraca po trzech latach nieobecności.

Spodoba się fanom: KYPCK, My Dying Bride

Hydra

Fot.: https://hydra666.bandcamp.com/

Zespół powstał w 2019 roku w Pleszewie. W swoim stoner/doom metalu odwołują się do brzmienia Black Sabbath z lat siedemdziesiątych, a w anglojęzycznych tekstach nawiązując do okultyzmu. Do tej pory na swoim koncie mają album koncertowy Live Session (wyd. własne) oraz dwie pełnoprawne płyty studyjne – From Light to the Abbys (2019) i Beyond Life and Death (2022, obie wydane przez Piranha Music).

Toruński koncert będzie jednym z przystanków trwającej właśnie trasy nazwanej Beyond Life and Death Tour, promującej najnowsze wydawnictwo.

Koncert odbędzie się w niedzielę 10.04.klubie NRD znajdującym się przy ulicy Browarnej 6 w Toruniu. Bilety w cenie 30 zł dostępne są na platformie GoOut oraz na bramce w dniu koncertu w cenie 40 zł. Początek wydarzenia planowany jest na godzinę 19:00.
Więcej informacji znaleźć można na facebookowej stronie wydarzenia.

Czasówka:
19:00 – bramka